Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Szorongó embernek megéri párt...

Szorongó embernek megéri párt keresni?

Figyelt kérdés
Nem úgy tűnik, hogy egy könnyen elmulasztható állapotról van szó. Érdekel az önfejlesztés, pszichológussal is beszélgettem már, kognitív terápiára is gondoltam, hogy rászánom magam a közeljövőben. A helyzet az, hogy régóta szorongok, erre jött ez a covid, ezért lassacskán teljesen elszigetelődtem, a szociális kapcsolataim megszűntek. Szerettem 2 éve emberekkel beszélgetni, ismerkedni és bár a szó szerinti értelemben vett randi (pl. étterembe menetel) sosem vonzott (eddigi barátnőim sem voltak oda érte), de ha arról volt szó, el tudtam menni oda is. Most viszont azt vettem észre, hogy félek az emberektől, szinte az agyamba ivódott, hogy potenciális veszélyforrás mindenki (pedig eddig is bárkitől el lehetett kapni bármit, de a hipochondriám felerősödött). Mégis vágyom tudat alatt a párkapcsolatra, de közben meg ott lenne az állandó szorongás... Így azzal is tisztában vagyok, hogy senki nem tudna elviselni, vagy nagyon birkatürelműnek kellene lennie, ami ebben a rohanó, mindent azonnal világban biztos ritka. Mit tennétek egy ilyen helyzetben? Van, aki szintén szorongóként ismerkedett és mégis sikere volt? Hogy van az, hogy rengeteg, régebb óta depressziós, vagy sokkal komolyabb pszichés problémákkal küzdő embernek van mégis párja, aki elfogadja és szereti úgy, ahogy van? :/

2021. dec. 9. 19:57
 1/10 anonim válasza:
Ne akarj másik embert is megbetegíteni, esetleg tönkretenni azzal, hogy rajta lógsz állandóan ill. érezteted vele, hogy csak ő tart életben.
2021. dec. 9. 20:09
 2/10 anonim válasza:
Nem egyszerű, de nem lehetetlen. Nekem is összejött. 😊
2021. dec. 9. 20:09
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem ahhoz is két ember kell... De cáfolj meg nyugodtan.
2021. dec. 9. 20:10
 4/10 anonim válasza:
Egy másik szorongóval tökéletes párt alkotnátok :-D Amúgy én is depis vagyok, de én teljesen letettem a társkeresésről, mert felfogtam, hogy semmi értelme.
2021. dec. 9. 20:13
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Ezért is fura, amit az #1-es írt, mert szerintem rajtam kívül sok (sőt, egyre több) szorongó ember létezik a világon és nem hiszem, hogy minden nő a másik oldalról 100%-ig topon lenne... Akit én le tudok húzni, az eleve nem áll valami stabil lábakon.
2021. dec. 9. 20:19
 6/10 anonim válasza:
Kerülj mindenkit
2021. dec. 9. 21:31
 7/10 anonim válasza:
Bennem tavaly év vége fele zajlott le hasonló és az idei évem jó részét ez tette ki, de én elenyészően éltem társasági életet és hirtelen megvilágosodtam, hogy mennyire fontos közben és lenne rá igényem. Brutál hüyleségeket vetítettem ki másokra, teljesen szétestem miközben dolgozott még bennem az az előzmény, hogy reziliensnek kell lenni az ilyen időszakban, én túlélem a covidot és nekem kell segítenem, mert én rendben vagyok kívül, belül. A szorongás enyhült, nekem is feltűnt h szinte rettegtem az emberektől de ez is elmúlt. Szerintem megértőbb lettem, addig inkább sajnáltam a hasonló helyzetben levőket, de mostanra a magam módján átélve inkább támogató lennék, hogy a másik fél is ki tudjon lábalni, így nem a túlzó szorongás vonzana, az nem jó tulajdonság, valami kötődési stikk van az olyan kapcsolatokban. Ja én is kértem segítséget, amennyire engedtem használt is. Jobban átlátva az állapotomat a kapunyitási és a covid pánik érte be egymást, és alakult ki valami fejlődési krízis, az tart hónapokig, nézz utána. Meg érthető, ilyenkor a fiatalok vágynak a szeretetre, elfogadásra és erősödik a kötelességtudat, felelősség, miközben a kettőt próbálják összehangolni és lényegében erről szól a felnőtt élet.
2021. dec. 9. 21:49
 8/10 anonim válasza:
Igen, mert ezáltal kikerülhet a régi komfortzónájából.
2021. dec. 9. 21:49
 9/10 anonim válasza:

7es vagyok.

Nemrég valaki írt, hogy beszélgetne. Mire válaszoltam volna már el sem tudtam küldeni. Azért remélem minen ok és írhat nyugodtan.

2021. dec. 10. 21:33
 10/10 anonim válasza:

Én régóta szorongok, ami miatt úgy érzem, hogy nem vagyok teljes értékű ember. Emiatt az ismerkedés sem megy.

Mindig csodálkozom azon, amikor valakinek sikerül mentális problémával olyan férfit találnia, aki támogatja és elfogadja, nem pedig “kattosnak” titulálja.

2021. dec. 11. 20:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!