Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Online ismerkedést szerintetek...

Online ismerkedést szerintetek is károsan érintik a netes csalások, átverések? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A különféle netes, anonimitással visszaélő, álprofil mögé bújó, vagy "romancescam" és egyéb netes átverések szerintetek is károsak az online ismerkedés szempontjából az emberek bizalmát illetően?

Lassan már senki semmit senkinek nem fog elhinni, naponta jelennek meg a különféle újabbnál újabb netes csalások, kezdve a pénzlehúzástól a személyes adatok megszerzésén át.

Ha például valakinek van egy olyan tulajdonsága, hogy fogyatékossággal élő, akkor "el se mondja ezt ismerkedés elején", mert akkor a másik fél azt hiheti: "Haha, át akarsz verni, nem is igaz amit mondasz", "csak pénzt akarsz majd kunyerálni, jól felépített sztorival", "át akarsz verni hogy röhöghess rajtam" stb...



2022. jan. 21. 13:43
 1/4 anonim válasza:

Részben igazad van, de annyira azért mégsincsenek benne a köztudatban ezek a dolgok, hogy az ember rögtön kapcsoljon. Ismerős a romantikus csalást éppen megúszta, mert nem tudott összeszedni annyi pénzt, hogy "megmentse" a szerelmét, és közben megértette, hogy tényleg nem valós a történet. Ugyanaz az ismerős egy éven belül az összes irata másolatát elküldte az "ügyvédnek", aki megtalálta őt, mint xy jogos örökösét, akiről nem is tudta, hogy létezett, de hát 56-ban ezen a néven sokan emigráltak, és hát lehet rokon magyarázta a bizonyítványt. Még a banki papírt, amit az "ügyvéd" küldött is visszaküldte volna aláírva befotózva, ha tudja egyedül kezelni a nyomtatót.

Utána ő volt a zseni, mert hát ő csak leakarta buktatni, hogy majd az itteni bank lenyomoztatja az ottani banknál, és kirúgatja a rohadékot, aki a bankja nevében ezt csinálja.

Az, hogy nem alkalmazottja a banknak, nem ügyvéd, nincs és nem volt rokon, már nem ment át a szitán.


Óvatosnak kell lenni.


De a fogyatékossággal élők esete más. Egy haverommal így ismerkedtünk meg, nem lett több, de jóban vagyunk, ő mondta, hogy ő azért árulta el nehezen, hogy nem lát, mert minden egyes beszélgetése, hiába voltak egymásnak szimpatikusak, ezzel meg is szakadt, és nem jutottak el a találkozásig már. Azt meg azért nem akarta, hogy a találkozásnál tudja meg a másik fél, hogy mizu.

2022. jan. 21. 14:09
 2/4 anonim válasza:
Én feladtam ezt a módját az ismerkedésnek, pont a sok kamus miatt. Nem is akar találkozni, nem is a valós dolgait állítja, vagy éppen csak le akar húzni pénzzel. Köszi, ebből elég volt.
2022. jan. 21. 14:14
 3/4 anonim válasza:
Igen én sem hiszek az onlineban. Ha meg tudom, hogy valaki tinderezik pl, az eleve nagyon elveszi a kedvem az illetőtől.
2022. jan. 21. 15:11
 4/4 anonim válasza:

Szerintem meg egyre többen "élnek" a neten, ezért egyre többen akarják ezt kihasználni és lenyúlni a hülyéket. Aki hülye az így járt, de azt eddig is lehúzták csak nem a neten. Alkalmazkodj, vagy lemaradsz. vagy hülye vagy. Más opció nincs. Én ismerkedem a neten, vásárolok a neten, még soha nem basztak át mert nem hagyom.

24L

2022. jan. 21. 15:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!