Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Milyenek az introvertált...

Milyenek az introvertált fiúk? Jó velük lenni akár barátságról akár párkapcsolatról legyen szó?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok egy fiúval (introvertált) kapcsolatban akivel ha úgy alakulnak a dolgok, akkor komolyabbat is szeretnék, de nem tudom eldönteni, hogy passzolnánk e mivel én inkább egy extrovertált személyiségű lány vagyok.


Előny vagy hátrány lenne az, hogy különbözünk? Ha lehet megtudnátok ezt indokolni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2022. ápr. 26. 19:19
1 2
 1/12 anonim válasza:

Én intró férfiként szívesen összejönnék extró lánnyal.

A lényeg az, hogy tisztelni kell egymás igényeit.

Nem kell őt elrángatni nagy társaságokba, néha szeret (gondolom) egyedül lenni.


Szeretni kell egymást, különbségek mindig lesznek.

2022. ápr. 26. 19:32
 2/12 anonim válasza:

Igen, jó. Kiegészítitek egymást.


De ez csak az egyik fele. Kérdés a dominancia is, ha mindkét fél az, vagy egyik sem, az nem fog menni.

39f

2022. ápr. 26. 20:07
 3/12 anonim válasza:
Első leírta kb a lényeget, az "én időt" komolyan veszik és fontos igény, ne vedd sértésnek, ha nem akar 24/7 veled lógni.
2022. ápr. 26. 20:43
 4/12 anonim válasza:

A tényleges probléma nem az, hogy nem az a karakter a srác, akivel nem tudsz "megjelenni" alá felvágni szülők haverok előtt.

Nem azt kéne-e eldönteni, hogy magadnak avagy másoknak akarsz-e megfelelni.

Mert a kérdés önmgaában is rohadt átlátszó.

2022. ápr. 26. 21:00
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze én ezeket értem, de emiatt is tartok, hogy nem tudnánk olykor megérteni a másikat (viselkedés, tettek, szavak formájában). Számomra fontos a megerősítés, vagy hogy érezzem szeretve vagyok és hogy ez ne egyoldalú legyen.


De eddig nagyon jól érzem magam vele, nagyon figyelmes és meghallgat, jókat beszélgetünk, de ott motoszkálnak a fejemben ezek a gondolatok amit feljebb írtam.

Az a "félelmem", hogy már egy párkapcsolatban lehet annyira nem működnénk jól, bár én is úgy látom nem gond ha különbözünk de az sem jó ha nagyon.

2022. ápr. 26. 21:18
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es: Lehetséges, hogy van benne valami abban amit leírtál. Mindig mondták a barátaim, hogy hozzám olyan fiú illik aki hasonlóan extrovertált mint én, de nem értek ezzel egyet teljesen. Van bennem egy ilyen is tény, hogy mit fognak a barátaim szólni a választásomhoz (de kinél nincs ilyen?), hiszen ők nem ilyen fiút képzeltek el nekem, de igyekszem úgy dönteni ahogy én érzek ezzel kapcsolatban hiszen akkor nem nyitnék felé olyan téren is.
2022. ápr. 26. 21:27
 7/12 anonim válasza:
Általánosítás. Mindenki más.
2022. ápr. 26. 22:31
 8/12 A kérdező kommentje:

Esetleg valakinek bármi tapasztalata a témával kapcsolatban?

Tényleg sokat segítene.

2022. ápr. 26. 23:54
 9/12 Gymnospermatophyta válasza:

Elég sok árnyalata van az "introvertáltságnak". Én is inkább vagyok az, mintsem extroverált. Mégis: még ha olykor jó is egyedül lenni, a másikkal is jó(jobb?) időt tölteni, szeretem a nagyvárosokat épp úgy, mint a kicsiket vagy némely falut, nincs gondom a tömegközlekedéssel, a sok emberrel, szívesen utaznék, ellenben a bulikat/kocsmákat és hasonló helyeket nem kedvelem (általam kedvelt zenekarokat mondjuk megnéznék). A baráti társoságoknál már introvertáltabb lennék, de eltudom képzelni, hogy ez társaságfüggő. Satöbbi.


Csak azt mondom, hogy nem tudjuk, hogy az illető hogyan helyezkedik el ezen a skálán. Biztosan vannak introvertáltabbak, mint én. Biztosan vannak extroveráltabbak (az intro-n belül), mint én. Az viszont biztos, hogy szerintem ne az érdekeljen, hogy a barátaid mit szólnak. Olyan emberrel jöjj össze, aki Neked tetszik és eltudod képzelni vele a kapcsolatot. Ne olyannal, akivel a barátaid szeretnék, hogy összejöjj. Nem Ők fognak vele járni, hanem Te. Döntsd el TE, hogy ki lesz a barátod, ne ők. :) Ők is meguk döntötték el ugyan ezt feltételezem.

2022. ápr. 27. 02:37
 10/12 Camorri válasza:

Ahogy írták már, az introvertáltságnak sok árnyalata van. Az enyém például: barátokkal, ismerősökkel teljes mértékben extrovertáltá változom, és akár addig a szintig, hogy kezdeményezek minden szinten. Ha a baráti/ismerősi jelenlét hiányzik, akkor meg totál az ellentéte vagyok, tehát nem nyitok, inkább zenét hallgatok, és hagyjon mindenki békén.

Szerintem simán megoldható egy ilyen kapcsolat is, ha odafigyelünk partnerünk komfortzónájára.

De ez is mint minden emberfüggő

2022. ápr. 27. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!