Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Társkereső applikációkon...

Társkereső applikációkon miért csak a túlsúlyos nőknek tetszek túlnyomó többségben?

Figyelt kérdés
Amióta fent vagyok tinderen megfigyeltem, hogy 99 százalékban, akik jobbra húznak, azok rendre túlsúlyosak. Ha abból indulunk ki, hogy én személy szerint nem vagyok egy főnyeremény és leszögezzük, hogy túlsúlyos és átlagos súlyú emberek között is vannak szépek és kevésbé szépek is, akkor nem egy egyenlő megoszlást kéne látnom csupán a testsúlyt figyelembevéve? A másik opció az az, hogy a molett nők tudatosan lejjebb adnak az igényeikből lehetőségek hiányában, míg a vékonyabb nők még akkor sem hajlandóak erre, ha egyébként átlag alatti külsejűek? Remélem ez így érhető, ha esetleg nem akkor megpróbálom még kifejteni :)
2023. márc. 17. 19:17
 1/8 anonim válasza:

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést:

"Ha abból indulunk ki, hogy én személy szerint nem vagyok egy főnyeremény"

Mit vársz, hogy majd topmodellek fognak jobbrahúzogatni?

2023. márc. 17. 19:20
 2/8 anonim válasza:
Azért, mert a nők felfelé kaparnak, és a kórosan elhízottak nagy része kétségbeesetten próbál legalább egy átlagos pasit összekaparni magának. Attól, hogy te nem vagy "főnyeremény", még nem lenne szükségszerű, hogy csak a kövérek tapadjanak rád, de sajnos ez van, átlagos pasiként az átlagos nőknek nem fogsz kelleni a társkeresőkön. És még arról sincs szó, hogy neked topmodellek kellenének, de te hiába érnéd be egy átlagos nővel, ha nekik nem kellesz. Társkeresőkön zömmel azok a pasik járnak jól, akik vagy nagyon jól néznek ki, vagy nagyon tehetősnek/menőnek tűnnek, a többiek meg le vannak szarva. Egyébként én is azt tapasztaltam amit te leírtál. Arcra nagyjából átlagos vagyok (bár tetszettem már pár csajnak), vékonyabb testalkatú, erre társkeresőn olyan nők jelölnek be, akiken látszik, hogy a 100 kilót felülről verik, de arcra legtöbbször még csak átlagosan szépnek sem mondhatók. És ilyenkor el szoktam gondolkodni azon, hogy mit is akarhat egy dömper egy olyan embertől, aki alig hatvanegynéhány kiló a 176 centijéhez (azaz tőlem). Ez kb. olyan, mintha te vagy én a divatmagazinok címlapjáról lemászott nők után szaladgálnánk...
2023. márc. 17. 21:20
 3/8 anonim válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, hogy nálad mit jelent a túlsúlyos. 90-100 kilós nők vagy 65 kilósak?
2023. márc. 17. 21:41
 4/8 anonim válasza:

Ne így állj hozzá az ismerkedéshez, hogy te nem vagy főnyeremény! Kortól és nemtől függetlenül, valamennyien nem vagyunk azok! Persze ettől még nyílván nem fognak a 9-es 10-es csajok bomlani utánad/utánunk, de ha ezen túl sokat filózol, attól nem fog könnyebben menni az ismerkedés, mert lecsökken az önbizalmad. Én már csak tudom :)


Madártávlatból nézve kevésbé mérvadó, hogy kinek tetszel meg a külsőd alapján. Pláne, ha olyanokra hivatkozol, akiket nem te kerestél fel. Találkoztam már nagyon szép csajjal, akivel aztán kiderült a beszélgetések alatt, hogy mégsem illettünk össze. Számíts arra, hogy tökmindegy hány kiló van a csajon, így is-úgy is 50-50% az esély arra, hogy lesz-e kapcsolat, vagy sem.


Még egy jótanács: azt is vedd számításba, hogy az ilyen huzogatós oldalakon sok az inaktív és kamuprofil! És jóval nehezebb őket kiszűrni a normálisabb randioldalak felhasználóitól.

2023. márc. 17. 23:52
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkitől a bíztató szavakat, igazából nem arról van szó hogy kétségbe lennék esne csupán matematikailag nem értem a dolgot :). Tehát szerintem nem minden kövér nő csúnya és nem is minden vékony nő szép. És ha azt vesszük, hogy mindenkét csoport egyenlő arányban tartalmaz ilyet is és olyat is akkor statisztikailag hasonló arányba kéne párbaállnom minden testalkathoz tartozó nővel, feltételezve, hogy engem csak a kevésbé szép nők húznak jobbra. Amiből viszont ez a differenciál fakad szerintem az az, hogy egy vékony nő még ha amúgy nem is szép, jóval feljebb helyezi az elvárásait a puszta alakja miatt még ha azok egyébként irreálisak is, ahhot az összképhez képest amit ő nyújtani tud. Természetesen ismerkedés során a külső az csupán egy összetevő tehát a személyiség legalább annyira fontos, viszont legyünk őszinték nagyon ritka az amikor valaki szerelmes lesz egy ellenkező nemű személyiségébe még ha testi vonzalom alap esetben nem is lenne. Nem állítom, hogy nincs ilyen, de azért elég ritka. Szóval erről így mit gondoltok ha így kifejtettem és úgymond feltártam, hogy szerintem miért van ez a jelenség? (amely jelenség ezek szerint nem csak szerintem létezik)
2023. márc. 18. 22:00
 6/8 anonim válasza:

Randivonalat próbáld, ott szénné szűrhető a felhozatal, pl súlyra is szűrhetsz. Nekem jó tapasztalataim vannak onnan, szintén átlagos a kinézetem.

Igaz elő kell fizetni, a levelezés csak úgy elérhető, de szerintem pár ezer forintot simán megér.

Mondjuk nekem a tinder is működött, de nem csak képeket raktam fel, hanem írtam pár kreatívitást, humort sejtető sort, gyanítom utóbbi a titok, legalábbis mindenképpen plusz pont. (negyvenes korosztályban tapasztaltam ezeket, kb négy éve, nem tudom ma mi van és mennyi idős vagy)

Amúgy valamilyen szinten én is tapasztaltam az általad említett dolgot, és ugyanezt a következtetést vontam le.

De szerintem azok a vékony nők, akik csak a külsőségek miatt választanak, és csak a jóképű palikat tolják jobbra, azokért kár is sajnálkozni, de ahogy feljebb is írtam, vannak 'bemutatkozó szöveget elolvasó' nők, - ebben azért vagyok biztos, mert volt, hogy kép nélkül voltam fent (tinder) és úgy is lettek match-eim mindenféle alkatú nőkkel, ez már egy matematikai szempontból megbízhatóbb szűrő, ezek között nem csak kövérek voltak.

2023. márc. 24. 19:43
 7/8 anonim válasza:
Szerintem ez nagyon nem így van. Általánosítás az egész, s nem csak a kérdező részéről. Miért lenne már úgy, hogy a teltebb nők kapaszkodnak bárkibe? Biztosan vannak ilyenek is, de pl.én azt tapasztalom, hogy a nálam sokkal teltebb lányok, sokkal magabiztosabbak, sokkal nyíltabbak, sokkal bevállalósabbak, sőt sok esetben épp emiatt sokkal szebbek is, mint sok vékony nő. Nem érzem azt, hogy rá kellene akaszkodniuk bárkire, sőt inkább azt látom, értük kapaszkodnak a pasik. Persze nem a 120 kilós és 160 cm magas nőkről beszélek.
2023. márc. 24. 22:30
 8/8 anonim válasza:
Szerintem élőben nagyobb esélyed lenne találni "normális" (vagy Neked normális) nőt. Sajnos egyre több a "túligényes" nő. Na én az ilyeneket mindig is kerültem, hiába jött be külsőleg. Inkább csak szívtam a vérüket, amiket persze nem tudtak hova tenni, mert nem szokták meg. PL: menő márkás táskája volt. Mire én: Jé pont ilyet láttam a lengyel piacon.... stb. Számomra az ilyenek amúgy is érdektelenek. Egy mosolygós, egyéniség mindent visz és tök mindegy hogy hogyan néz ki, ha van kisugárzása. A lényeg hogy fogjon meg. Sajnos manapság nagyon egyre ritkább az ilyen fajta nő. Vagy foglalt...
2023. máj. 9. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!