Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mennyire értékelik a nők, ha...

Mennyire értékelik a nők, ha egy férfi mer kezdeményezni, szerintetek érdemes tovább próbálkoznom?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam egy cukrászdában, és iszonyatosan megtetszett a felszolgáló lány. Jó pár héttel később visszamentem, csak elvitelre kértem egy süteményt. Nem volt konkrét tervem, de szerettem volna valahogy a tudtára adni, hogy nagyon vonzónak találom. Szóval kikértem a sütit, és ahogy kotorásztam a tárcámban, felnéztem, és láttam, hogy a leányzó nézi az arcomat, ahogy felpillantottam, egy picit el is mosolyodott talán, de csak szolidan. Feltűnt, hogy most szemüvegben volt, előtte pedig nem. Ezt meg is jegyeztem neki, éreztetvén, hogy kiszúrtam magamnak. Majd erről ejtett 1-2 mondatot, hogy rosszul lát messzire, de mivel próbáltam sietni, így közelebb hajoltam a pulthoz, és ahogy vettem fel a süteményt, mondtam neki, egy picit csibészesen, hogy egyébként nagyon jól áll, majd eljöttem. Mosolygott, kicsit talán nevetett is és megköszönte. Legközelebb ha bemegyek, szeretném ezt továbbfűzni, és megkérdezni a nevét, esetleg elhívni randira. Nagyon jó nő, úgy érzem nem is az én kategóriám, de nem tudom, talán szimpatikus voltam neki, nem tudom. Próbáltam magabiztos lenni, de szerintem egy kicsit érződött rajtam a félénkség is. Az szerintetek már jó jel, hogy normálisan fogadta a közeledésemet? Nagyon izgatott vagyok, de estem már pofára...
2023. ápr. 9. 13:37
1 2
 11/15 anonim válasza:
A 7-es vagyok. Sajnálom, hogy ez történt, de próbáld úgy felfogni, hogy legalább kezdeményeztél, és hogy legalább nem emészted magad azon, hogy mi lett volna, ha... Egyébként az is lehet, hogy azért viselkedett ilyen bénán, mert bejössz neki. Legközelebb még akár azt is megteheted, hogy felírod neki a neved és/vagy valamilyen elérhetőséged egy cetlire, hátha erre ráharap. Ha nem, akkor tényleg esélytelen a dolog, ennél jobban már nem tudod értésére adni, hogy mit szeretnél. Amúgy sajnos tényleg az a helyzet, hogy sokszor teljesen értelmetlen kezdeményezned, mert nem értékelik azt, hogy mertél kezdeményezni, és hogy normálisan tetted. Teljesen átérzem a helyzetedet, de ne add fel. Én is ugyanezt a magányt és elkeseredettséget érzem sokszor, de egyszer hátha mégiscsak sikerül valami...
2023. ápr. 11. 20:23
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem, azért annyira már nem fogok megalázkodni, hogy még egyszer megszolítsam ezzel kapcsolatban. Ebben valószínűleg ennyi volt, zavarban volt igen, de én azt inkább annak a számlájára írnám be, hogy gondolom egyre ritkábban találkoznak a nők azzal, hogy élőben kikezdjenek velük, pláne ha nem szórakozóhelyen vannak, és nincs elég gyakorlatuk abban, hogy ezt hogy s miként kellene lereagálniuk. Gondolom annyi meg volt benne, hogy nem küld el a halába, nem hinném, hogy meg akarat bántani, bár egy picit azért sikerült neki ezzel a nevetgéléssel. Egyébként rólad mit érdemes tudni 11-es? Én 24 éves leszek májusban, és konkrétan nem volt még egy normális kapcsolatom, max. szexkapcsolat, de az is inkább idősebb nőkkel (persze abból sem sok), mert ők sokkal kommunikatívabbak és korrektebbek voltak velem, mint a korombeliek, vagy fiatalabbak. Az összbenyomásom az, hogy a felfuvalkodott bunkó pasikra buknak a csajok. Azt is megfigyeltem már, hogy a nagydarab állatok vannak előnyben, nem is a sportosak, konkrétan dagadt nagyhasú pasikat látok tök csinos lányokkal. Igaz, általában ezek a férfiak BMW-ből, Passatból stb. szállnak ki...
2023. ápr. 11. 20:37
 13/15 A kérdező kommentje:
Pedig egyáltalán nem szexkapcsolatra vágyom egyébként.
2023. ápr. 11. 20:39
 14/15 anonim válasza:

11-esnek igaza van. Nem úgy kell felfogni, ahogy teszed jelenleg, mert kavarognak benned az érzelmek.


Nem megalázás! Nem elküldött a francba. Az nem ilyen szolidan megy, hogy "igen, titok" a nevem.


Nem kell megalázkodnod, csak ismerkedned. (A megalázkodás és megalázás... Nos azt nem kívánom senkinek...)


Ne dramatizáld túl a helyzetet, csakmert érzelmi szálon működsz vele kapcsolatban.


Meg kell tanulni: ismerkedés, kérdés, igen-nemekre helytállóan hozzáállni, kezelni azokat.


Felnőtt vagy nem gyerek.


Tisztán leírtam: ismerkedsz.


Épp úgy, mint bárki mással, de mivel érzelmekkel keres az ember párt, ami kell is, de meg kell tanulni megérteni mindezt a folyamatot.


Bármilyen emberi kapcsolatot is keres az ember... Baráti, haveri, ismeretségi, üzleti, párkapcsolati... Stb. Mindig lesznek visszautasítások részedről vagy mások készéről is, VISZONT lesznek akik igent mondanak vagy te bólintasz rá.


Nemet mondott?

Megesik. Mint említettem nekem is mondtak nemet, de én is mondtam másnak.


Az igenre mindig kevesebb az esély, mert nagyon sok ténezőnek passzolnia kell.


Lehet egy nő akármilyen imádnivaló, ha pl neked valami nem tetszik benne, kivül vagy belül. Ugyanez fordítva is létezik.


Az állás keresés is olyan, hogy vagy "tetszel vagy nem".

Pedig ott sokkal kevesebb tényező szerepel.


Míg kapcsolatban mindkét fél részéről meg kell egyeznie sok mindennek:

"igen ő tetszik"

Arc, alkat, ápoltság, stílus, hang, kommunikáció, szókincs, kisugárzás... Stb.


Csak az arcunk rengeteg csontból áll.


Nekem pl volt kollegám anno mondta, pl neki a nagy orrú nők jönnek be, az én féle pici pisze arányos orrom neki OFF.


Barátnőmnek a szőrös pasik jönnek be, míg engem taszít az a szint, ami neki bejön.


És ez csak 1-1 említett példa.


Valakik meg utálják magukon a fent említett "bejövős" dolgokat.


Annyira sokfélék vagyunk, sokféle ízléssel.


Az is lehet a te szemedben szuper nő külsőre a hölgy, de pl lehet énnekem meg nem tetszene.


Mindezt realizálni kell fejben és sok más tényezőt, aspektust is. Könnyebben fogod kezelni a nemet és tudsz majd tovább haladni.


Merj ismerkedni, ne zárd be magad, mert nem fejlődsz ebben a témában.


A netes ismerkedésnél pedig rosszabb nincs is.


Tudod miért?

Mert ott csak egy profil vagy.


Amíg személyesen sima ismerkedés közben kiderül, észrevehető a másik vonzalma akár szavak nélkül, vagy pl társaságban ahogyan szórakoztok együtt jobban megismeritek egymás oldalát és akár vonzóbbá válik a másik fél... Stb


Ezekre esélye sincsen senkinek neten.

Neten az igen-nem is csak 2 mp.

Ám az agy pszichésen ugyanúgy kudarcnak éli meg, mint az élőt.


Vannak, akik hajlamosak jobban magukba zuhanni, ahogy nézik azt, mennyi embert pl jobbra húzott, vagy mennyi emberre írt, de semmi.


Az agy tudja, hogy minden egyes üzenet 1-1 ember, és csak számlálja a kudarcokat tudatalatt.


Ezért is mondtam: marketingből jeles, de embertelen rendszerek.


Mert az emberben ott a vágy és remény, egy belső késztetés. Az elme ahogy töredezik úgy nyílik ki a pénztárca is. "bármit kifizetek, csak sikerüljön" gondolatok mennek.


De igaz érzéseket, vonzalmat nem lehet csak úgy venni. Ha lehetne nem lennének társkeresők se.


Ezért szoktam mondani: online ismerkedéshez erősebbnek kell lenni valójában, mint egy nap 20 vallomáshoz.


Az emberben elringat a net egy illúziót, hogy könnyebb.

Valójában nem, sokkal több kudarcot él meg az agy, mint személyes próbálkozásoknál.


Erősebbnek kell ott lenni, főleg fejben.


Őszintén: hány személyes próbád volt?


Én meg se merem számolni mennyi ismerkedésem vallott kudarcot.

Ugyanez igaz a munkahely keresésre anno.


De ez az élet része és nem a világ vége.


Van 2 nagyon jó barátom, párom és még 2 nagyon jó üzlettársam, akikkel kacifántos összetett sztorikat alkottunk a múltban.


Másokon keresztül vagy eseményeken, ismerősnek az ismerősének a haverján keresztül ismerkedtünk meg. Majd vettük fel a kapcsolatot.


Nyitásokból nyitás. De pl vannak olyan szálak, ahol nem kaptam volna nemet, akkor nem ismerném őket jelenleg.


Keresgélj, szelektálj. Neked is jogod van nemet vagy igent mondani, ahogy másnak is és ezt mindenkinek tiszteletben kell tartani.


Hidd el, az sokkal durvább, amikor nemet mondasz majd mindenhova követ betegesen valaki. Sőt elég para.

Jártam én is így és egyik barátunk is férfiként.


Annyi opció, verzió létezik, megannyi saját történetek emberektől.


Se karrier, se párkapcsolat csak úgy nem pottyan az ölbe és a megvalósításig rögös az út.


Ha pedig meg is van bármelyik, folyamat ugyanúgy kell időt, energiát belefektetni, fenntartani és fejleszteni, még a párkapcsolatot is, különben az is elszállhat.


Gyászold meg a magad módján a jelent, de közben erősítsd magadban: nem a világ vége, még ha kellemetlenül is érzed magad.


Tudom, "könnyű mondani". 20 éves korom körül volt, hogy a párnába ordítva bőgtem, volt hogy nem tudtam aludni és éjjel 2 kor még az esti utakon szálguldoztam biciklivel izomból hajtva...


Idővel jobb lesz és gyakorlatok, tapasztalatok után már olyan lesz a vallomás, próbálkozás, mint a levegővétel. Csak futás után dobogó szívvel. :)


A csajszitól finom korrekt választ kaptál.

Nem kezdett ki veled fennhangon paraszt lenni, nem hordott el mindennek nyilvánosan stb.


Na az lett volna a megalázás.


Pihizd ki magad. ^^ S merj tovább lépni. Az is lehet megismerkedsz valakivel, de az is lehet valaki más ismeretségi körében lesz valaki, akivel kialakulhat valami stb.


Hangsúly az ISMERKEDÉSen van. Túl komolyan se vedd, csak ha elérkezik annak ideje, addig pedig emberként kell kezelni mindenkit kortól, nemtől függetlenül.


Szurkolok neked, főleg hogy még nagyon korai lenne feladnod!


Az más kérdés, hogy szünetelteted az ismerkedést. Nekem pl kellett a nemek, failok után 2.5 év kapcsolat/ismerkedés mentes időszak. (Igaz, akkor előtte nagyon rá voltam pörögve az "akarok valakit" érzésre.)


Persze ez nem jelentette azt, hogy vak is lettem a szünetben:P így kerültem egy szituációba, ahol ha nem lettem volna s a 4 fal között maradtam volna, nem lenne 2 fontos személy az életemben.


Ha csak egyetlen egy apró szálra nemet vagy offot mondtam volna, nem lennének az életem részei.


Sőt mondok egy poént (legalábbis most már az, régen akkor nem volt az).


4 éves barátságom egyik barátnőmmel lezárult anno, mivel szerelmet vallott nekem. Nem volt egyszerű helyén kezelni s nehéz volt nemet kiejtenem a számon, tudva, hogy mit érez és sok szép év volt mögöttünk, de kimondtam.


Nem tudom mai napig, hogy mi a helyzet identitását illetően. Bi? Vagy csak kíváncsisága kombinálódott a barátságunkkal? Passz.


Rá tekintettel montam 2 hónap találkozás mentes időt, hogy feldolgozza, mert tudom az rosszabb, ha olyan mellett vagy, aki felé egyirányú a dolog. (ilyen helyzetben is voltam.)


Rá nemsokkal az elő érettségi plusz órákon ismertem meg egy srácot, s ő is vallott felém, de egyáltalán nem volt az esetem.


Képzeld: ha csak egyiküknek is igent mondtam volna, ők nem találtak volna egymásra.


Mai napig együtt vannak. Csak örülni tudtam nekik, míg akkoriban én meg szingliként a nemet mondásokat adtam vagy kaptam. De nem adtam fel.


Ne félj! S ne feledd: ember vagy, akadályok minden élőlénynek vannak az életében.


Jó lenne idővel azt olvasni, hogy nem adtad fel és eredménye is lett. ^^


A szingli időszakoknak is van varázsa, nekem pl önfejlesztés és karrier terén jót tett az említett egykori szünet.


Az idő alatt erősödtem meg adott dolgokban, amelyek később hozzájárultak a jelen kapcsolatomhoz és sokat számítanak.


Szurkolok s remélem mielőbb jobban leszel!


Ui. :a szex a részünk, egészséges embereknél kapcsolatokban egy alap, plusz kötődés. Ahogy az érintés, ölelés stb. (pl hormonillatok fontos része mindennek)

Mondjuk úgy "nem csak szexre hajtok, hanem többet akarok annál."

2023. ápr. 11. 23:22
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, hogy próbálsz lelket önteni belém, de nekem alapjában véve nem csak a mai a problémám, hanem az, hogy kb. 10 éve várok arra, hogy legyen egy barátnőm, de semmi. Nekem kimaradtak a középiskolás tiniszerelmekis az életemből, és azóta sem változott szinte semmi, miközben azt látom, hogy a régi osztálytársak barátok már azóta családot alapítottak meg ilyenek. Vagy akik hasonló cipőben jártak sokáig, mint én, nekik is elkezdett dobálni a gép, és iszonyatosan idegesítő, hogy csak azt látom szinte, hogy én vagyok magam. Csajnak kinéző tinisrácok járkálnak kézenfogva olyan dögös lányokkal, hogy 23-4 évesen csak nézek, hogy én még nekik is megy. Mondod, hogy én is mondhatok nemet meg igent. Mire könyörgöm? Senki le sem tojja a fejemet. Nem tudom hány konkrét próbálkozásom volt így élőben. Sok nem, de én soknak érzem, mert mind negatív végeredménnyel zárult. Tizen biztos kikosaraztak már, online meg már matcheim se szoktal lenni. Egy 3 éve még ez a tinderezgetés is másabb volt, akkor is egy felszínes xar volt, de még azért volt pár lájkom, matchem, néha kialakult normális beszélgetés. Aztán ez elmúlt, utána elkezdtem nyitni az idősebb nők felé, volt 1-2 sikerélményem, de az utóbbi időben már őket sem érdeklem. Biztos csúnya vagyok. 💁
2023. ápr. 11. 23:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!