Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Akinek Asperger-szindrómája...

Akinek Asperger-szindrómája van az elszokta mondani ismerkedéskor? Közeli barátok tudnak róla? Van olyan, aki titkolja?

Figyelt kérdés

Nekem elvileg van és félek elmondani másoknak, mert a családom rosszul reagált erre, mi lesz pl ha egy randin elmondom egy lánynak vagy a haveromnak, akivel kondizni járok?


Nincs róla diagnózisom, de igazából lényegtelen, pszichológushoz járok, ugyanoda küldenének kb terápiára, ha tényleg lenne mert ezen lehet fejleszteni. Meg amúgy a kommunikáción "fejlesztünk" most, gondolom azért az senkinek sem árt általában se, de feltételezem kevés az esélye, hogy nem ez a problémám igazából és más okból szorulna ez a terület fejlesztésre. Tudom, hogy lesz olyan a válaszolók között, aki legyint erre és azt fogja mondani, hogy észreveszik, csak nem mondják. Viszont, pont hogy a pszichológusom mondta, hogy nálam ez nem jön ki annyira durván, hogy ezt azonnal meglehessen "érezni", szóval nem biztos, hogy csak a családtagok nem vették ezt eddig észre.


Általános iskolában se mondtak semmi ilyesmit, pedig akkor még valami képesség felmérés is volt erről első osztályban ha jól emlékszem. Gondolom az ilyesmit volt hivatott kiszűrni, de arra az jött ki, hogy full átlagos vagyok.



dec. 8. 11:31
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
Azt azért elég nehéz eltitkolni.
dec. 8. 11:57
 2/28 anonim válasza:
Jajj hagyd a fenébe. Engem is ezzel diagnosztizáltak aztán nincs semmi bajom. Ne vedd komolyan, hagyd a francba már. Az hogy szorongóbb típus vagy, vagy nehezen szocializálódó már mindenkire rányomják. Igazából én nem mondok semmit ismerkedéskor senkinek. Az úgy is látszik rajtad ha valami problémád lenne, mindenki mást feltételez valamit. Felejtsd el az összes pszichológust meg mindent. Más valami társaság nyilván oldani fog, programok majd segítenek rajtad. Légy lazább ennyi
dec. 8. 12:00
 3/28 anonim válasza:

Szerintem érdemes elmondani. Van aspergeres ismerősöm. Ha nem tudnám, hogy az, igen ellenszenves lenne, mert mindig olyan kimért, távolságtartónak tűnik. Tehát semmi mosoly, semmi ilyesmi. Pedig beszélget, olyan értelemben meg barátságos, barátkozó. De ettől a ridegségétől olyan fura...lenne ha nem tudnám, hogy aspergeres. Így viszont semmi gond, bírom nagyon, nincs vele semmi gond, semmi gondom.

Aki értelmes, az nem ez alapján fog megítélni, hanem az alapján, hogy milyennek ismer meg. Aki pedig nem ismer meg, csak elkönyvel az aspergered alapján, arra meg szerintem nem is lenne szükséged.

dec. 8. 12:03
 4/28 A kérdező kommentje:

#2: Lehet igazad van, köszi a bátorítást!


#3: Hát igazából én se vagyok az a mosolygós típus, mert nekem nagyon nehéz prezetálható mosolyt varázsolni, ha nem szívből jön a dolog. Nem vagyok amúgy 100%-ban biztos abban, hogy amiatt vagyok rideg vagy távolság tartó, mert mindig is az lettem volna és nem rossz tapasztalatok miatt... De én is így gondolok amúgy magamra, ahogy leírtad ezt az ismerősödet egyébként.

dec. 8. 12:10
 5/28 anonim válasza:

Szerintem felesleges, elég, ha a közeli barátoknak mondod el, mert 1. ha valakivel nem jössz ki jól az elején, ha elmondod, attól még nem akarnak barátkozni veled, 2, hátrányos helyzetű embernek fogod érezni magad tőle, fogyatékosnak, és nem kell az, hogy így nézzenek rád.


Esetleg ha egy nagyon furcsa helyzet állna fel, amikor mem tudják mire vélni ahogyan viselkedsz mondhatod, hogy ne érezzék úgy, hogy utálod őket, vernek otthon, vagy bármi.

dec. 8. 13:47
 6/28 A kérdező kommentje:
#5: Mondjuk ha ismerkedek egy lánnyal, akkor ott mikor mondjam neki meg? Én úgy érzem lehet az első randin már mondani kellene. Azért feldühítene, ha látnám, hogy emiatt másképp bánna velem, viszont zsákbamacskát sem árulok, meg nincs is értelme, csak megsértődne, ha akkor mondanám meg, ha már járunk.
dec. 8. 13:54
 7/28 anonim válasza:
Az ilyesmire szerintem nincs recept, az se jó, ha az elején mondod el, de az se, ha később. A 3. kommenttel nem teljesen értek egyet, szerintem az emberek legalább 90%-a ítélkezik, és még ha meg is ismernek (vagy megszeretnek), akkor sem kell nekik egy olyan ember, akitől tartanak, vagy akit furcsának tartanak. Az emberek többsége nem tud mit kezdeni azzal, hogy tudja rólad vagy látja rajtad, hogy "pszichés problémáid" vannak. Jobb esetben mondanak valami semmitmondó, általános "nincs veled semmi baj" jellegű hozzászólást, aztán eltűnnek, rosszabb esetben még ez sincs. Az emberek szerintem a "pszichés problémákat" általában azzal azonosítják, hogy "az ilyen ember közveszélyes", "biztosan energiavámpír lehet, nekem meg nincs kedvem a folytonos nyafogását hallgatni" stb.
dec. 8. 19:19
 8/28 A kérdező kommentje:
#7: Igen, én ezt simán eltudnám képzelni, ezért is tartok tőle. De ez így nagyon nehéz lesz, mert nem is tudni hogyan reagálnak az ilyesmire az emberek, már azon gondolkozok, hogy lehet életem végéig titokban tartom a dolgot, most ha úgy is lehet rajta javítani, akkor egy idő után már senki sem lesz képes megmondani, hogy van-e/volt-e velem valami.
dec. 8. 19:29
 9/28 anonim válasza:

Én nem szoktam direktbe elmondani. Egyébként is ez egy spektrum, ég és föld tud lenni a különbség aspergeres emberek között is, hogy ki mennyiben érintett. Szóval a cimkézés sokszor csak ront a megítélésen és tisztánlátáson is. Főleg ha a másik sem ismeri kellően ezt az állapotot.


Amit én szoktam csinálni, hogy ezekben a nemátlagosabb dolgaimban is maximálisan őszinte vagyok a másik féllel, tudatom vele korán, de nem cimkézem fel aspergerként direktbe. Legfeljebb egyfajta nyílt titokként kezelem. Ha intelligens és tájékozott akkor le fogja venni mi a helyzet magától is, ha esetleg ő is érintett benne akkor főleg. Ez az utóbbi a személyes kedvencem, mert kapásból csomó hasonlóságot be fog adni köztünk ez a helyzet, ami nálam sokszor már alapból is egy vonzó kiindulási alap.

dec. 8. 19:45
 10/28 anonim válasza:
#9: És a másik fél is vonzónak szokta ezt találni? Aki szintén aspergeres, az nem akar eltávolodni tőled, mondván, hogy neki nem kell egy másik "problémás" ember?
dec. 8. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!