Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Milyen egy borderline szindróm...

Milyen egy borderline szindrómás (vagy személyiségzavaros) férfival együtt élni? Lehet javítani a helyzeten, vagy nincs remény?

Figyelt kérdés
Elég furcsa megnyilvánulásai vannak. Gyakran gondolkodom a szakításon, de valahogy nem tudok mégsem végleg leválni róla. Barátnak kiválónak tűnik, nagyon okos tanácsai vannak. Jó meglátásai.

#szokatlan viszony
dec. 14. 07:01
1 2
 1/14 anonim válasza:
Jól látod, barátnak kiváló egy ilyen személy, sokkal jobb velük mint egy ép emberrel, de együttélni nem lehet velük. Úgyhogy eleve nem szabad kapcsolatot kezdeni velük, csak barátságot.
dec. 14. 07:36
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! :)


Mi történik, ha valaki párkapcsolatba kezd velük? (Igen, elég furcsa. Mintha aszociális lenne. Vagy antiszociális?)


Gyakran emlegeti, hogy szóban bántalmazza a családja. Ki akarják tenni a szűrét (állítólag.) Ő maga viszont nem hajlandó semmilyen családterápiás módszert elfogadni a saját részéről.


Viszonylag hosszú ideje húzódik ez a folyamat. Idén február végén, illetve tavasszal kezdett jobban kiéleződni ez a helyzet. Akkor "kötelezővé" akarták tenni, hogy fizessek bele a telefonszámláikba. (A testvérei.)


Jeleztem, hogy kizárólag szerződéses formában és JOGALAPOT, illetve JOGCÍMET megnevezve lennék hajlandó.


Javasoltam neki, hogy tegye rendbe az emberi kapcsolatait, rangsorolja, hogy kivel milyen viszonyban van, mert el fog veszni a számtalan részletben. Tényleg fogyatékosnak tűnik...

dec. 14. 07:45
 3/14 anonim válasza:

Ha nem szeretne családterápiára járni, akkor esetleg borderline-osként ami nekem működött az a mindfulness, jóga, futás, és az önismereti kurzusok, videók.


Neki kell először rájönnie, hogy hogy érzi magát igazán, meg hogy mi is történik az életében. Nekem tökre nem volt egyszerű kibogozni. Nagyon rossz érzelmi hátterű gyerekkor maradványa volt az esetemben a borderline.


Nem egyszerű látni ebben hogy hol a fenn és lenn, és érzelmileg is nagyon nehéz megnyugtatni magamat, mert pl nem tudom, hogy hogy kell. Vagy azt is meg kellett tanulnom, hogy tanuljak meg figyelni arra a jelekre, amik már azt jeleznék, hogy egy hangulatváltozás következik be.


A mindfulness előnye (Dr. Perczel Forintos Dóra - youtube tanfolyama), hogy megtanít fókuszálni és a mostban lenni, és ezen keresztül felismerni, hogy éppen mi zajlik belül érzelmi szinten.


A jóga élménye szintén egyféle mindfulness jellegű összpontosításra tanított csak mozgáson keresztül.


A futás pedig nagyon jó segít levezetni a felgyülemlett nehezen leadható stresszt vagy feszültséget. (Erre akár más intenzívebb sport, mozgás is jó lehet).


Rengeteg youtube-on is elérhető szakemberek által készített önismereti, self-help anyag is található, amivel meg lehet tanulni jobban megérteni saját magát az embernek, és elfogadni.


Ha nincsenek meg szegény párodnak alapvető képességei az élet 1-1 területéhez, akkor azt még sosem késő megtanulni. Ezt a szemére sem lehet amúgy hányni, ha nem tudták ezt neki gyerekként megadni.

dec. 14. 08:25
 4/14 anonim válasza:
Az EMK- Erőszakmentes kommunikáció Rambala Évával kurzusokat, még ha csak 1-1 napos formában is, de nagyon tudom ajánlani. Akár könyv formájában is, mert önmagunk és mások iránti figyelemre tanítanak. :)
dec. 14. 08:33
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a 3-as és a 4-es választ is!


Külön köszönöm a 3-as válaszban hosszabban kifejtett részleteket!


(Igen, valóban nem adták meg neki gyerekkorban a kellő odafigyelést, ezt szokta mondogatni. Anyukája volt túl szigorú.)


Idős ember 67 éves. De nem öreges felfogású, laza és szeret bulizni. Kiegészítjük egymást nagyon. Én szigorúbb vagyok és alaposan koncentrálok minden részletre kiterjedően az élet összes területét figyelembe véve.


Amikor egy gyerekeknek készült mesekönyből olvastam fel neki részletet, akkor jól szórakozott. Ajánlottam neki keresztrejtvény fejtést és felnőtteknek készült színezőt.


Édesanyám rengeteget és nagy türelemmel foglalkozott velem életében, nekem ez volt a szerencsém. Időt, fáradtságot nem kímélve. Rengeteg pszichológiai témájú könyvet elolvasott és igyekezett a gyakorlatban alkalmazni őket.

dec. 14. 08:42
 6/14 anonim válasza:
Kérdezd meg Dobrev Klárát.
dec. 14. 09:12
 7/14 anonim válasza:
A legrosszabb rémálom... Eleinte majd persze, úgy tűnik, hogy van remény. Hitegeted magad, meg ő is téged, és sajét magát is. És amikor tudatosul benned, hogy itt soha a büdös életben nem fog változni semmi, addigra már nem tudsz tőle szabadulni.
dec. 14. 11:35
 8/14 anonim válasza:

Érzelmileg kiegyensúlyozott, és támogató partnerrel tud működni borderline-nem borderline kapcsolat. A borderline partner kezeléséhez nagyfokú kiegyensúlyozottság, és érzelmi affinitás kell a partner részéről, hogy hajlandó legyen a dolgok mélyére ásni, és helyén tudni kezelni azokat. Sokaknak túlságosan megerőltető lehet, így érdemes még az elején átgondolni, hogy mennyire kompatibilisek egymással.


Nekem borderline-osként szerencsém volt egy ilyen partnert kifogni, aki már majdnem 20 éve töreltenül, és szeretetben társam tud lenni. Sok alkalmazkodást igényelt részéről, de általa is nagyon sokat tudtam tanulni, és nem rest azzal sem szembesíteni, ha valamiben nem látok tisztán. Meg kellett tanulnom elfogadni őt, és azt, hogy ha jelez valamit, hogy az nem oké, akkor azt ha nem tetszik is, de gondoljam át. Valamint neki is meg kellett tanulni azt, hogy ha alkalmanként borús, sértő módon viselkedek, azt nem szándékkal teszem, hanem azért mert nem tudom kezelni, vagy valami fáj, és ezt nem felvenni. Ilyenkor nagyon sok esetben egy jó nagy ölelés, vagy együttérzés sokat tud segíteni.


Nagyon kell ide az empátia, és a sok beszélgetés.

dec. 14. 17:49
 9/14 anonim válasza:
#8 Jajj, persze, vigasztald csak magad ezzel, közben lelkileg tönkreteszed őt, még akkor is, ha neked nem mutatja. Magadat kellene kezeltetni, nem másoktól elvárni, hogy tűrjenek mindent, emberfeletti képességekkel.
dec. 14. 21:15
 10/14 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok érkeztek.


Elég nehéz természete van az illetőnek, az tény. Mivel még nem annyira régi a kapcsolat, egy kicsi remény azért van.


De olyan érzésem van, hogy egy házasságszédelgővel van dolgom. Egy másik nő is képben van még mindig, akit az ő "testvérei" erőltetnek mindenáron.


Megírtam neki sms-ben, hogy haladunk azért abba az irányba, ami ki van jelölve, csak nem túl gyorsan. Várjon türelemmel.


Ui: állítólag én jóval kiegyensúlyozott és türelmesebb vagyok a másik nőnél, mert az élet megtanított komolyabb kompromisszumokra. Csak nehezebb háttérből jövök, amelynek részleteit mostanában derítjük fel apránként.

dec. 15. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!