Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarban...

Borderline személyiségzavarban szenvedővel él együtt valaki?

Figyelt kérdés
Mennyi ideje? Mik a tünetei?Hogyan kezeled a helyzeteket?Voltatok már pszichiátrián? Milyen kezelést kapott? stb.

2018. nov. 3. 10:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen,magammal.
2018. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos válasz volt.
2018. nov. 3. 11:56
 3/20 anonim ***** válasza:
Csak jártunk. Kapott gyógyszert, de abbahagyta. A tünetek az öngyilkossággal való fenyegetéstől a hazudozásig terjedtek. Jól kezeltem, de nem volt működőképes a kapcsolat, akármit tettem. És mindig úgy forgatta, hogy én vagyok a szär, ő meg az aranyos, sokan fogták az ő pártját, akik nem láttak bele a kapcsolatunkba. Ezért is sajnálom Károly herceget, nehéz lehetett neki Dianával.
2018. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Diana is? Ezt még nem hallottam.

Te honnan tudtad, hogy volt párodnak ez volt a baja?

2018. nov. 3. 21:18
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Én borderline vagyok (vagy inkább voltam), 2 év terápia, de nem pszichiátria kell hozzá, hanem pszichológus, vagy még inkább klinikai szakpszichológus. A pszichiáter max antidepresszánst tud neki adni, ez ugyanis nem szervi probléma. Ettől még az antidepresszáns segíti a terápia alatt, úgyhogy szükséges, csak nem azon fog múlni. Kívülről ami látszik, az a dührohamok, "hiszti" (bár csak látszólag hiszti, mögötte sokminden van, ami nem az akaratoskodás), hangulatingadozás, önkárosító tevékenységek (vagdosás, öngyilkossági kísérlet). Ez a klasszikus felállás, de vannak nem ennyire egyértelmű esetek is. Van az úgynevezett "csendes borderline", aki nem kap dührohamot, nem hisztizik, de belül pont olyan.


Hogyan kezeld a helyzetet? Hát inkább azt írnám le, hogy hogyan NE. Ne vágd a fejéhez hogy "agybeteg", mert nem az. Ne hibáztasd, mert nem ő tehet az állapotáról, és nehéz belőle kijönni, inkább támogasd. Próbáld meg elsajátítani az Erőszakmentes Kommunikációt (EMK), ugyanezt neki is el kell majd sajátítani a terápiában, úgyhogy legyél benne partner. Olvass utána az emberi játszmáknak (Eric Berne), és próbáljátok minimalizálni ezeket.

2018. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ő nem menne pszichológushoz, mert szerinte mind hülye.És már én vagyok tőle teljesen agybeteg, mert engem készít ki.Nem látja, hogy gondok vannak vele.

Jó ideje élek vele, de csak 3 éve tudtam meg, hogy létezik ez a személyiségzavar.Ő az összes tünetet, amit a szakirodalom leír produkálja.

Ha türelmes vagyok, támogatom, olaj a tűzre.

Már akartam úgy eljutni pszichológushoz, hogy párkapcsolati terápiára.Hátha így eljön velem, és a pszichológus hátha rájön, mi a baj.Mert ha mondanám neki, van vele egy kis gond, menjünk el pszichológushoz, hát ne tudd meg mit művelne.

De nem tudtam rábeszélni, mert ő ki nem teregeti az életét egy idegennek.

Vagy tűrök, vagy elhagyom.Még mielőtt én megyek rá.

2018. nov. 4. 17:18
 7/20 anonim ***** válasza:
Az en páromnál is diagnosztizálták, miután öngyilkossági kíserletet csinált. Persze nem sikerült neki. Nem is akart meghalni csak ram ijeszteni. Az én eletem már ráment. Sajnos. Mivel par eve derült ki, hogy ez a gond. Azt hittem ilyen a természete a neveltetese stb. Dührohamok sorozata, folyamatosan erezteti, hogy én vagyok a hülye ő bezzeg....hazudozás a legkisebb dolgokban is. Nem csak nekem . Mindenkinek. Nem tudom masoknal milyen tünetek vannak. Jo lenne többet hallani erről. Termeszetesen se rerapia se gyogyszer nem jöhet szóba. Ő nem hülye. Soha nem is mondtam. Kerülöm a konfliktust ahol csak tudom. Már én keszültem ki a sok ev alatt. Próbáltam elhagyni, de lehetetlen. Társfüggő is. Folyamatos kínlódás minden egyes nap.
2018. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem kezelteti magát, akkor hagyd a csudába. Egyébként egyetértek: pszichoterápia a legjobb "gyógymód", hozzáértő szakemberrel.
2018. nov. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7-es:Teljesen ez van nálunk is! Mintha rólunk írtál volna.Már többször tartottam ott, elhagyom.De ilyenkor annyira maga alá kerül, hogy nem merem elhagyni, ő is zsarol az öngyilkossággal, próbálta is már.

Próbálom neki mondani, gondok vannak vele, menjünk együtt pszichológushoz.De ilyenkor őrjöng, ő nem bolond, hogy lehetek én ilyen gonosz, stb.És mindennek lehord.

Ahogy idősödik, egyre rosszabb a helyzet.

Nap mint nap kikészít valamivel, és utána úgy állítja be, én akartam veszekedni.

Már nem tudom mit csináljak.Olyan szavakkal bánt, hogy elviselhetetlen.

Házasságunk kezdetén még nem voltak ilyen erős tünetei, akkor még jól voltunk, de egyre reménytelenebb.

Amikor nagy ritkán nem ilyen, akkor nagyon megnyerő, kedves, jó társ tud lenni, de ez már ritka.

2018. nov. 5. 12:04
 10/20 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, diagnosztizált volt, onnan tudom. A fenyegetőzés megvolt, kamu öngyilkossági kísérlet is megvolt. Sokat nem tudsz tenni, úgyis mindig úgy lesz csavarva, hogy te vagy a hibás. Majd megérik benned a döntés.
2018. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!