Kezdőoldal » Otthon » Kert » Keresés

Fagyás - Gyakori kérdések

Keresés otthon - kert témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6
Elfagy a vízóra, ha -20 fok jön?

Rá van esve a hó a fedélre, az szigetelő, nem? Vagy kevés lesz????

8
Kecskeméten ma éjjel megfagytak a muskátlik vagy sem?

Kint a temetőben vannak a nagyszüleim sírján, nyílt terepen, mondjuk a reggeli és délelőtti napsütés jól éri. Bár gyakran járunk oda sírt gondozni, most nem tudtunk, és aggódunk, hogy a mai éjszaka nem volt-e már túl hideg Kecskeméten...???!? Aki ott, vagy a...

2
Van esély rá hogy a diófa elfagyás után újra hajthat?

A kertben a több napon át tartó fagyok után a diófán az összes rügy elfagyott. Volt ahol már a levelek is kezdtek nyílni, azok is, de a kis rügyek is. A termésről már letettem, az utóbbi két-három évben úgyis elrohadt, de most úgy néz ki levél se lesz rajta. Van rá...

9
Másnál is elfagyott a cseresznye terméskezdemény?

Tudom más is fák vannak, amik most virágoznak, de engem elsősorban a cseresznye érdekel. Nálunk 98%-ban fagyhatott el, és ami virág nem nyílt ki rendesen, az élte túl csak a fagyot. ( Nálunk -7 fok volt tegnap hajnalban)

5
Vajon túl éli a két banánfa ezt az hirtelen áprilisi fagyott?

Kaptam két termő banánt (musa dajiao és musa velutina). Még nagyon fiatalok, melegházban tartottam őket éjszakára, de hogy volt ez a hirtelen fagy úgy néz ki tönkre mentek. Mit tudok ilyenkor tenni? Visszább vágjam őket?

4
Frigomax nevű fagyvédő szerrel van már valakinek tapasztalat?

Állítólag -4C fokig megvédi a fagyoktól a virágzó gyümölcsfákat. Tele a hócipőm, hogy évről-évre rendszeresen elfagy a termés. Azt írja az ismertetője, hogy cukorképzésre serkenti a növényt, és ezáltal véd.

3
Mennyire bírja a borsó a hideget? Túlélheti a mostani hideget?

Március elején vetettem borsót, rajnai törpe és avola fajtákat. Zacskón és az interneten is olvastam a témában, mert még kezdő vagyok. Jelenleg még kicsik a növények, kb 1-2 leveles méretű.

5
Facsemete fagy elleni védelmére jó megoldás egy fólia/ponyva?

Van egy 2 éves kis meggyfám, 1 méter 30 cm magas kb és az alsó ágai már virágoznak, a felsőbbek most bontogatják a rügyeket. Hét végén/jövő hét elejére -2, -3 fokot ígérnek. Arra gondoltam hogy pár karót leszúrok a fa köré és ennek segítségével körbetekerem a fát úgy...

1
Szobai hibiszkus teljesen tönkremehetett? Fel tudom valahogy "éleszteni"?

Tavaly nyáron került hozzám két cserepes hibiszkusz, a terv az volt hogy a napos erkélyen majd jó lesz nekik (déli, délnyugati fekvésű). Sajnos a téllel nem kalkuláltam, nem volt a lakásban sehol olyan hely, ahol fény és megfelelő hőmérséklet állt volna rendelkezésre...

1
Mit tegyek a dézsában tartott olajfámmal?

Van egy gyönyörű 8 éves olajfám dézsában, amit 2 hete felhoztam a pincéből,ahol telelt. Most viszont jövő hétre -5,-10 fokos fagyot mond a hajnalokra. Elég ha betakarom a dézsát és a törzsét? Nem fog fagykárt szenvedni? Vagy vigyem vissza a pincébe? Elég nehéz...

3
Levágott borostyán kültéren meddig lehet tartós ilyen időben?

Lesz egy 3 hetes rendezvény, és egy kültéri korlátot, pár oszlopot és ajtót szeretnénk díszíteni. Mivel kevés a fenyő, amit levághatnánk, tuja már semmi, és semmi jobb... Van viszont egy csomó szép borostyán.... Vajon mennyire tartós víz nélkül ebben a hol fagyos,...

2
A Kuffeát(Japán mirtuszt)mikor kell bevinni fedett helyre?

Milyen hőmérsékletet bír a szabadban?

1
Most virágzik a cseresznye és a meggy?

Csak azért kérdem mert ma éjjelre országos fagyot jeleznek. Tavaly is elfagyot és alig volt cserko meg meggy. Pedig szeretjük😐 Akinek van ilyen fája azoktól kérdezem hogy mi a helyzet a cserkóval és a meggyel?

6
Borsó el tud fagyni esetleg virágzáskor vagy viszonylag biztos, hogy ha lesz termés és nem kell a fagytól félni? Sárgarépát el lehet ültetni már, ha kikel elfagyhat?

Sok helyen láttam, hogy ültettek már borsót. Gazdaboltban hidegtűrő fajtát kértem, elültettem már én is. Szeretnék a helyére mást is ültetni, hogy jobban ki tudjam használni a kertemet. Nagyjából 2-3 hete ültettem el, néhány helyen kezd bújni. Nagyon jó érzés látni...

6
Gyümölcsfa fagy elleni megvédésére ez jó módszer?

Ha éjjel lesz egy kis mínusz, egy kisebb barackfánál elegendő ha alá tűz az ember 1-2 kerti fáklyát? Lesz annak akkora hője hogy -1-2 fokban megvédje a fát a fagytól? Vagy milyen otthoni módszer létezik ami jó megoldás?

4
Kertben megfagyott spenót ehető még? Érdemes leszedni, megfőzhető, lenne még íze?

Nem volt időm leszedni a zsenge leveleket, majd elég sok hó esett és pár napig állt is a földön. Ma esett az eső és elolvadt a hó. Tuti, hogy megfagyott már, de ma meglepően láttam, hogy szép zöld levelei vannak.

5
Megmetszhetem a diót decemberben? Ha igen, mire kell figyelnem?

Átültettem egy 3 éves kidobásra ítélt diófát. Már vannak rajta ágak, de közel egy pontból indul 4 irányba vázág. A leghosszabbat és egyben legvastagabbat szeretném meghagyni, egész jó szögben halad felfele, a többit mindenképp lekapkodnám róla, egyrészt mert most...

7
Mikor érdemes elültetni a babot? Ma ültettem babot, korai voltam? Elfagyhat még? Zöldbabbal kapcsolatban is ugyanez érdekelne. Azt nem ültettem el még.

Azt mondták, hogy eső várható holnapra (csomagoláson áprili-május van ültetési időnek), ezért ültettem el. Ha valóban esni fog, akkor jót tesz a magnak. Ma hallottam az időjárás előrejelzést. Valóban mondta az esőt, viszont jövő hét közepére hajnali fagyokat is....

5
1 2 3 4 5 6


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!