Felsőfok - Gyakori kérdések
Keresés közoktatás, tanfolyamok - nyelvtanulás témában
Talált kulcsszavak:
Talált kérdések:
Munkahelyen rendszeresen használom az angolt külföldi kollégákkal, de még mindig nem érzem, hogy komfortosan beszélném.
Elsősorban az egyéni készülés érdekel. Milyen tankönyv(ek)et használtatok? Miért voltak hasznosak? Szóbelire hogyan készültetek? Ha esetleg nyelvtanár, Ön milyen könyvekre szavaz és mit tanácsolna?
Berlinben éltem 5 hónapot, ott gyönyörűen ment a kommunikáció, viszont most itt vagyok Ausztriában és a boltban nem tudom megkérdezni hol a zsömle, mert annyira nem értem a választ. Amit megfigyeltem, hogy sokszor der die das helyett "des"-t mondanak, a gehabt helyett...
A listening 2. résznél emlekszik valaki a megoldasokra?
Szegeden vagy online keresek olyan tanfolyamot, ami intenzív és megfelelően felkészít minden feladattípúsra és nem horror áron van. Jövő év, azaz 2027 májusáig szeretném kézhez kapni a bizonyítványt róla, és ezen a nyáron szeretnék elkezdeni angolozni. B1 felett vagyok jelenleg.
C1-es szintre
Továbbá ez nyelviskolában, vagy magántanárral gyorsabb?
Munkafüzet is jó lenne meg minden ami segít felkészülni. Nagyon alap szinten beszélem a nyelvet. Köszi előre is!
Megbuktam a Telc C1 angol szóbeli részén és nem tudom, hogyan tudnék felkészülni a következőre, hogy sikerüljön. Úgy érzem, hogy egyáltalán nem volt vészes, nyelvtanilag biztosan rendben volt, de a szókincset is próbáltam minél változatosabbra, igaz volt hogy néha...
Felsőfokúzni szeretnék, viszont a beszédem nem jobb a középfoknál, annak ellenére, hogy régóta tanulom a nyelvet. Erre van módszer, hogy jobb legyek? A másik kérdésem, hogy ha kapok egy képet, vagy egy szöveget, hogy fejlesszem magam, hogy jöjjenek a gondolatok és...
Csak én gondolom, hogy nagyon rossz az a listening feladat amikor egy ppt előadást kell meghallgatni és közben le kell jegyzetelni egy csomó dolgot? Hogyan kéne egyszerre írnom és hallgatnom?
Pedagógiai-pszichológiai diplomám van már.
Tudom, hogy sok munkahely megadja, hogy melyiket kéri, de általánosságban érdekelne a véleményetek. Köszönöm szépen a válaszokat!
Sziasztok! Tavaly ősszel tettem le a B2-es Origo nyelvvizsgát. Idén ősszel jó lenne letenni a C1-et. A nyarat rászánnám, ahogy elnéztem a feladatsorokat ~1,5 hónap gyakorlással tudnám hozni a szintet. Meg ugye, a szóbelire is készülnék. Most először magántanár nélkül...
Angolból nem is csinál középfokot. Már van német középfokúja.
Mondjuk napi kb. egyórás ráfordítással? Németül és angolul felsőfokon beszélek, elég könnyen megy a nyelvtanulás.
Legkésőbb a decemberi ÖSD C1-es nyelvvizsgát le kellene tennem. Jelenleg B1-es szinten vagyok, folyamatosan tanulom, anyanyelvi tanárral a németet (heti 1x). Lehetséges elérni év végéig a C1-es szintet (akár a nyelvvizsga szint is elég most), ha igen, mennyire...
A középfokúra tökéletes volt a Colores 3., viszont, ha jól tudom, a sorozatnak ez az utolsó kötete. Van esetleg, ami ehhez hasonló, csak magasabb szintű?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




