Fizetés - Gyakori kérdések

Keresés üzlet és pénzügyek - egyéb kérdések témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Magánember írhat fizetési kötelezettséggel járó szerződést?

Van erre bármilyen szabály vagy törvény, hogy csak vállalkozás írhat ilyet, vagy magánember által írt szerződés, mindkét fél által aláírva, megállja a helyét egy esetleges jogi probléma esetén? Különösen annak tekintetében, hogy a szerződés a másik félnek bizonyos...

8
2 ember meg tudna élni csak az egyikük nyugdíjából?

Tegyük fel, hogy 2 ember együtt van, együtt élnek. A férfi CNC -s, rendesen bejelentve egy cégnél, a nő viszont feketén dolgozik, így nem lesz nyugdíja. Meg tudnának élni úgy, hogy csak az egyikük kap nyugdíjat?

9
Hogyan lehet 2026-ban a jófogáson olyan üzentet küldeni a vásárló-vevő között, amiben kapcsolatfelvételi vagy fizetési adatok vannak megadva?

Jelenleg letiltja (szűri) a "szenzitív" adatokat a rendszer, de így nem lehet visszakövethető módon kommunikálni. Ilyenkor mi van???

2
Kártyás vagy készpénzes fizetes külföldön?

Az èri meg jobban ha az Otp junior kartyammal fizetek euróban, vagy vegyem le és váltsak? Milyen árfolyamon számol az OTP kártyás fizetésnél?

8
Klarna fizetés biztonságos?

A h&m oldalán, illetve sheinen is láttam, hogy van ez az új fizetési mód. Valaki próbálta esetleg? Azt írja, hogy elég 30 nap múlva is kifizetni a rendelésem. Ha hamarabb szeretném, pl 12 nap múlva, akkor is megtehetem vagy mindenképp ki kell várni a 30 napot és addig nem enged a rendszer?

3
Kabe mekkora resze van a szamladon a fizetesednek altalaban?

Ugy ertem, korulbelul mennyi az a stagnalo osszeg, ami ugy rajta van. Az emberek nagytobbsege nem jut egyrol a kettore, ezert gondolom van egy osszeg, amit korulbelul latnak a szamlajukon, akatmikor neznek ra. Nem pontos osszeg erdekel, hanem hogy mekkora szazaleka a...

8
Nem rossz érzés hogy értéktelené válik a pénzetek a forint értéke folyamatosan csökken?

Nem rossz érzés hogy amiért keményen megdolgoztál pénz, megtakarítás gyűjtögettél annak az értéke vásárló ereje folyamatosan csökken? Infláció. A fizetésed ha félre rakol és gyűjtöd idővel értéktelen lesz és így olyan mintha poty? ra dolgoztál volna? Ha otthon...

13
A gazdagságért tenni kell de a szegénység az ingyen van? Könnyebb szegénynek lenni mint gazdagnak?

A szegénységért nem kell tennem semmit a lábamat lógathatom, kényelmesen feküdthetek mert a szegénység az ingyen van? De a gazdagságért a jómódért jó életért a sok pénzért tennem kell dolgoznom kell szenvednem kell? Tehát ha én szegény akarok lenni akkor nem kell csinálnom semmit csak feküdni?

52
Kiegészítő állás itthonról vagy kisgyermek mellől?

Adódott egy váratlan helyzet és tanácsot kérnék. Van egy kisgyermekem, akire kapom a Gyedet. Férjemnek sajnos megszűnt a munkaviszonya. Tanácsot kérnék, hogy mivel tudnám növelni a családi kasszát itthonról? Tippet, ötletet várnék. Jelenleg sajnos egészségi...

5
Olyan volt már hogy egy nyugdíjas kénytelen volt visszamenni dolgozni nyugdíj mellett mert a nyugdíja olyan alacsony volt?

Olyan volt már a magyar történelemben hogy egy nyugdíjas miután megcsinálta a nyugdíj búcsúztató buliját és nyugdíjba vonult egy pár év múlva kénytelen volt visszamenni a munkahelyére nyugdíj mellett dolgozni mert olyan alacsony volt a nyugdíja hogy nem tudott belőle...

13
Mennyire gyakran fizetnek már kártyával a vásárlók egy ruhaüzletben?

A kártyás és készpénzes fizetések eloszlására lennék kíváncsi. Azt gondolom, hogy kártyával nagyon sokan fizetnek, de nagyobb részben, mint készpénzzel? Inkább olyan emberek válasza érdekel, aki ilyen helyen dolgozik, mert ugye rálát ezekre, de más véleményeket is szívesen olvasok.

9
Mit lehet tenni, ha a bank visszautasítja a panaszomat?

MBH Mastercard kártyával 1 év után (eddig minden rendben volt) nem tudok SYmplepay -en keresztül fizetni. Feljön a bank angon nyelvű ablaka (eddig ez magyar volt) ahol csak az online pin-t kéri be, majd azt megadva kiírja hogy "Wrong password" (jót adtam meg). A bank...

6
Milyen egyszerű, de nagyszerű spórolási trükköket tudtok a mindennapi kiadásokra?

Olyanokra gondolok, amivel nem csökken az életszínvonalam, de több marad a pénztárcámban. Ti hogyan spóroltok?

24
Jár nekem a fizetésemelés?

Egy kulturával foglalkozó cégnél dolgozom.Kft. Felmondtam január végén, tehát február végéig dolgozom. Munkatársaim béremelést kaptak január 01-ig visszamenően. Most ìrta alá az ügyvezető. Én nem, mert már ott volt a felmondásom. A kormányrendelet minden kulturális...

9
Hány ember van Magyarországon akik közvetlen vagy közvetett módon az államtól kapják a fizetésüket, bérüket, illetményüket?

Közmunkások nélkül. Rendvédelmi dolgozók, egészségügyi dolgozók, különböző irodai alkalmazottak, vízügyi dolgozók, postai dolgozók, stb, stb, stb...

4
Mi ez az érintés mentes fizetés, hogy fizessünk kártyával?

A csomag amit megkapok azt sem érintette meg senki? Mert úgy rendben van!

6
Manapság nehezebb előrébb jutni pénzügyileg, mint 10 éve? Vagy könnyebb?

2020-tól dolgozok. Covid, háború, energiaválság, vágtató infláció, 0 közeli gazdasági növekedés, elszálló ingatlanárak, élelmiszerárak, magasabb hitelkamatok. 2015-ben még gimibe jártam, nem láttam ennyire bele a gazdaságba, mindennapi életbe, de mintha akkor könnyebb...

14
Az albérlet és ingatlan árak mikor lesznek a fizetésekhez igazítva?

Albérletet keres egy kedves ismerősöm, nézelődtem budapesten. 2 szobás felùjított normális környéken lévő lakás 250 ezer minimum, határ a csillagos ég. Egy átlag ember, aki gyárban dolgozik, vagy takarít, mégis hogy tud normálisan élni, ha kifizette az albit és rezsit....

28
Mennyi az a félretett pénz, amivel már biztonságban éreznéd magad a mindennapokban? Illetve mennyi az a havi nettó fizetés, amivel már elégedett lennél?

Ha van egy házad, amire apróságokon kívül már semmire nem kell költened, egy autód, aminek szintén nagyon alacsony a fenntartási költsége. Minden hitel nélkül. Ezt azért írtam hozzá, mert nyilván, ha havonta egy csomó kiadása van az embernek, akkor az teljesen más.

6
Szolnokról kinek mi a véleménye?

Mennyire élhető város? Fizikai munkára van-e igény? Átlagban mekkorák a fizetések?

5
Ha nincs bankkártyám akkor van olyan lehetőség hogy csak készpénzzel tudjak paypallal vagy Google payjel fizetni valahogy?

Online szeretnék vásárolni és csak bankkártyával vagy paypallal vagy Google payjellehet fizetni és nem tudom hogy még tudom e oldani anélkül hogy bankkártyám legyen.

7
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!