Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány nèlkül vezethető,...

Tigris1996 kérdése:

Jogosítvány nèlkül vezethető, korszerű, modernebb, robogó-motor szerű elektromos motrok?!

Figyelt kérdés
Sziasztok, na ja...kicsit furán fogalmaztam most, picit hosszú lessz...tehát arról lenne szó egy ideje tervezem elkezdeni az AM kategóriás jogosítvány megszerzèsèt, számomra tökèletesen megfelelne az igènyeimnek, lèvèn nem sokat járok el, leginkább èjjel melóba, boltba nèha ide oda használnám, visszont azon gondolkodom lehet felesleges, vagy akár kèsőbb is ráèr, hiszen mivel egyre jobban terjednek az elektromos járgányok, lehet elèg lenne egy szupi moci fèle elektromos motor is, mindenkèppen megvannak az előnyei már ha csak arra gondolunk hogy milyen közlekedèsi bohockodás megy napi szinten mindenhol, az egyre megnővekedett járművek mennyisège az utakon nèha komoly káoszt okoz, nekem nincs erre szüksègem... Nèzzegettem az elektromos mocikat amihez nem kell jogosítvány, viszont leginkább az időseknek kitalált úgymond ciki verziós kivitelben találtam millió fèlèt, na èn pont az ellenkezőjèt kutatom jellenleg, kezdenek bejőnni a komolyabb korszerű olyan motrok is amik jobban nèzznek ki, olyan elektromos mocikat keresek ami motor formára hajaz, ami nem ciki, van a tipikus lofty fèle robogó tipus ami szintèn nem jön be igazán, egyik tipus visszont nagyon bejőtt, ami szerintem baromi jól nèzz ki: Z-TECH ZT-19 Quicky, ez ès ehezz hasonló komolyabb alkotásokra volnèk kiváncsi, esetleg ha tudtok hasonlót vagy jobbat, esetleg lista formájában akár megköszönnèm ha megosztanátok velem! :)

2019. júl. 24. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Jogsi nélkül senki semmit ne vezessen inkább,már így is minden televan ezekkel a gyógyászati segédeszközökkel.

Kreszt mint olyat többnyire hírből sem hallott egy sem,de úgy megy a hülye át a piroson mintha kötelező lenne.

Betiltani az ősszes ilyen szart,na azt kéne!

2019. júl. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segít"


Van bőven választék elektromos kerékpárokból, de azok nem motorok.

Egy elektromos bicikli 25-30 km/h sebességgel száguld, ami relatíve nem sok, attól még a robogók is gyorsabbak, viszont ezek az elektromos kétkerekűek hang nélkül közlekednek, sokszor a vezetőjük alkalmassága is megkérdőjelezhető, sokan haragszanak az elektromos kerékpáron közlekedőkre (lásd első válaszoló is)

2019. júl. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy #2 irja,jo cucc az elektromos bico egyebkent,ocsortany reszegen sem kell hazasetalni/hazatekerni :D
2019. júl. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekjed elektromos bicikli kell. Maximum 300W, és a pedállal hajthatóság feltétel.

Amik már robogószerűen mennek, azok a 300W-4kW közötti teljesítményű elektromos segédmotoros kerékpárok. Segédmotorkerékpár jogsi kell hozzá, és az azonos teljesítményű benzinmotoros robogókhoz képest lent jobban mennek a villanymotor karakterisztikája miatt. (Induláskor egy darabig sokkaljobban húz).

2019. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ő...jó, okè, igen tudom vègülis hülyesèget írtam, tudom hogy hívatalos nèven ezek elektromos biciklik, úgyanakkor ezt az elnevezèst èn annyira nem szeretem, vègülis ez igazából nem olyan lènyeges kèrdès, èn motorkènt tekintek rájuk, mert kb annyi a külőmbsèg hogy ugye van rajta egy pedál, illetve kisebb a teljesítmènyük! :)


Egyèbkènt teljesen megèrtem azokat akiknek problèmájuk van vele, sok idősebbeknèl főleg valóban őssze vissza mennek vele ès sokszor èn is csak pislogok hogy milyen bátrak, de talán nem az út közepèn kellene használni, járdára való szerintem èn szerintem max akkor mennèk az úton ha nem lenne senki, vagy max kora hajnal mikor egy lèlek sincs, plussz tervezem megtanulni a kreszt is mindentől függetlenül, mert az sosem árt!



Ès mi a vèlemènyetek arról a tipusról amit leírtam? Szerintem ezzel már vállalható a megjelenès, mert tènyleg majdnem olyan mont egy motor, tehát nem az a tipikus öreges ciki változat, eljátszottam a gondolattal... :D

2019. júl. 24. 19:15
 6/7 anonim válasza:
2019. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vagy ez [link]
2019. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!