Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 21. 000 Ft korrekt egy olajcse...

21. 000 Ft korrekt egy olajcseréért?

Figyelt kérdés
Olajszűrő,olajcsere Eneos motorolajjal. Ford Focus 1,6 benzines. 4,1 liter olaj megy bele.

2019. júl. 24. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Számold ki, hány ft literje meg a szűrő is mennyibe kerül. Egy órát biztos számol rá.
2019. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen. Nekem motorban volt cserélve most, ami nyilván kicsit más, de hasonló volt az összeg. 4 liter olaj 15 ezer, szűrő 2500, 3800 a munkadíj. Ha lelkiismeretesen csinálja, és jó minőségű olajat meg szűrőt használ, akkor okénak tűnik.
2019. júl. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom,pár ezer forinton nem érdemes spórolni. Korrekt hely,sokan dícsérik
2019. júl. 24. 16:05
 4/16 anonim ***** válasza:

Olcsó.

Ha az ember a legjobb szűrőket nézi (levegő, olaj, utastéri), és egy jobb olajat vesz, anyagárban jár itt.

2019. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Érdekes sose vettem prémium olajat mégis köszöni jól van 400 ezer km után is a “szar franciám” és nem kell után töltögetni simán bírja a 10 ezres csereperiódusokat.
2019. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen korrekt. Pár ezer forint miatt nem érdemes máshova futkosni.

Nemrég vittem az új autómat első köztes olajcserére. 5 liter olaj + egy olajszűrő. 40.000Ft volt, állítólag kedvezményesen! :O

Amikor bevitte az autót a munkafelvevő félve mondta ki, hogy ennyi lesz. Szerintem azt hitte, hogy ordibálni meg balhézni fogok. Kifizettem, de tanultam belőle, azt a szervizt is nagy ívben kerülöm. A pénz meg tanulópénz volt, hogy hova nem szabad menni.

Szóval a 21 teljesen jó ár.

2019. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Slapec19 ***** válasza:
Én most cseréltem egy hete olajat, olajszűrőt, igaz levegő és pollenszűrőt is, nekem 26.000-be került és ez csak az anyagdíj (Opel Signum 2004 2.2 Dti)
2019. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Hasonló árban cserélem,aztán jönnek,hogy mi ennyi?Én csak annyit mondok,ha nem tetszik csináld magadnak senki nem hívott...De most komolyan,tudod te mennyi idő egy olajcsere?Kb egy háromnegyed óra,mivel meghozzák a kocsit,lehül,kicsorgatod az olajat,betekered a csavart,kicseréled a szűrőt,betöltöd az új olajat,járatod,aztán megint lehül,ellenőrzöd és akkor oké...Plusz ebben az anyag is benne van,tehát kb marad neked 5000 forint,bár attól függ mit öntessz a kocsiba...Ezzel amúgy csak feltartod a szerelőt,megmondom őszintén én azért is kérek többet,hogy gondolkozzanak el,és ne fárasszanak ilyenekkel,mert a hasznos nagy munkáktól veszik el az időt!De aki még így is fizet annak örömmel megcsinálom...
2019. júl. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

"aztán megint lehül,ellenőrzöd és akkor oké..."


Nekem ilyet nem szoktak csinálni.

Megérkezem, begurulnak vele a szervizállásra. Csápossal fel. Olaj leenged. Megvárják míg kicsepeg. A szerelőm közben megnézi a felfüggesztéseket, szemrevételezi a fékeket, megrángatja a kerekeket. Aztán olajleeresztő csavar vissza új tömítéssel. Csápos le. Régi olajszűrő ki, új be. Új olaj be. Kigurul vele a parkolóba. Ennyi.

Kereken 5,0 liter olaj megy az autóba. Így beleborítja a kannát, nem ellenőriz semmit. Én szoktam otthon ránézni általában és mindig jó a szint.

Legutóbb, idén májusban a munkadíjra 3000Ft-ot kért. Én abszolút nem sokallom. Mivel a motortér alulról burkolva van, akna és csápos emelő híján otthon nem tudom lenyitni a burkolaton lévő szerviznyílást. + legalább az autó is át van nézve alulról, nem én koszolom össze magam és a fáradt olajjal se nekem kell futkosni. Úgyhogy nekem megéri.

Belegondolva, foglalkozott vele háromnegyed órát, használta az emelőt, közben fűtötte/hűtötte a műhelyt, világított, kifizeti az adót. Nem marad belőle sok.

Az anyag meg az igények függvénye. Jó minőségű ismert márkájú olajat szoktam venni (a márkát szándékosan nem írom, mert az kb vallási hit kérdése ki mire esküszik). Az 5 liter kb 13eFt. Szűrőből Mahle (ez a gyári is) vagy MannFilter, kb 2,5eFt. Ha ezt összeadjuk, nálam is majdnem megvan a 20-as. Ezért írtam hogy a 21e korrekt ár. Lehet hogy máshol lehetne spórolni 1-2eFt-ot, de véleményem szerint az már olyan szinten fillérszexuálás, hogy nem érdemes vele vesződni.

2019. júl. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nem szarrágásból kérdeztem,csak szimplán nem vagyok otthon a díjszabásban,első autó :)
2019. júl. 25. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!