Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hütőfolyadék teljes cseréje,...

Hütőfolyadék teljes cseréje, illetve a váltóolaj (manuális) csereperiódus ideje hány km?

Figyelt kérdés
2019. júl. 27. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában az adott típusú autó használati útmutatójában, esetleg szervizkönyvében szokták írni.

Hűtőfolyadékot elvileg 3-5 évente illik cserélni. Van aki csak akkor teszi, ha a fagyáspont mérve már túl magas.

Váltóolajra van olyan gyártó aki azt mondja hogy a gyári betöltés élettartamra szól, nem kell soha cserélni. Pl az én autóm ilyen. Márkaszervizben akartam kérni a cseréjét, de lebeszéltek róla, mert nem éri igazán hőterhelés, se égéstermékekkel, más egyéb kémiai anyagokkal nem érintkezik, mint a motorolaj. Mindenesetre kb 200.000km környékén mikor a kuplungot rendbe kellett tenni, amihez a váltót is lekapták, visszaszereléskor már friss olajjal töltötték fel.

Az automata váltó kivétel ez alól! Ott viszonylag sűrűn célszerű cserélni, de erre általában van előírás is.

2019. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%

#1 az elettartam olaj mindenhol hulyeseg.legyen az valto,diffi,akarmi.

Pontositva a gyar tulajdonkeppen nem hazudik,mert az auto tervezett elettartamat(1-200ezer km,5-10ev altalaban) kibirja.

De aki tovabb tervez egy autoval,esetleg idos autorol van szo ott mindenkeppen ajanlott 60ezrenkent cserelni.

2019. júl. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!