Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autós műsorok miért savazzá...

Az autós műsorok miért savazzák állandóan a 2+2 üléses sportkocsik hátsó ülésterét?

Figyelt kérdés

[link]

Egyszerűen hazugság azt állítani, hogy az ilyen 2 üléses autók hátsó ülésére max. csak egy kisgyermek fér be! Én sajnos 26 évesen nem vagyok egy nagy darab férfias pasi (170 cm és 50iksz kg), de azért biztos van még pár hozzám hasonló alkatú fiatal fiú, nembeszélve a hasonló testalkatú nőkről és már ültem ilyen hátsó +2 ülés valamelyikében és bőven el lehet férni, ha elöl is max egy 175-180 centis ember nem tolja tökig hátra az ülést, hogy az ülésbe belefolyva terpeszkedjen (ami kb átlag férfimagasság). Ennek ellenére minden ilyen tesztben látványosan lehúzzák a 2+2 üléses autók belterét, hogy "jaj a hátsó ülés csak a táska tárolására jó" meg "lábak és fejek nélkül bőven el lehet férni". Oké, hogy manapság magasak a férfiak, de hátul így is elfér 2 filigráns csaj (elől meg a palijuk) nem olyan kényelmesen, mint egy S Merciben, de kibírható. Ha pedig mindegyikőjük kisebb darab, akkor meg főleg elfér 4 felnőtt ember. Ezek a kocsik meg amúgy is szinte csak arra valóak, hogy a pénzes pali meg a haverja bedobja a buliban felszedett 2 csajt hátulra, amíg meg nem érkeznek a hotelig.



2019. júl. 30. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te még nem láttál ilyen utasteret élőben.

ha az anyósülésen ülő bekoppantja a térdét a műszerfalig, akkor hátra oldalra kidugott lábakkal talán két alacsony vékony nő vagy gyerek be tud ülni.

az örömlányok meg bárhol elutaznak, a furgon rakterében is, vagy a csomagtartóban.

konkrétan tényleg nincs lábtér

2019. júl. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Én már alapból hülyeségnek tartom, hogy még mindig engedik indokolatlanul erős autók közúti forgalomba helyezését. A sportautóknak a sportban van a helye, és nem az emberek között!!
2019. júl. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Te is egy gyerek méret vagy azért férsz el.

De ha elmennél egy spanyol útra hátul ülve, változna a véleményed.

2019. júl. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért savazzák ezeknek a hátsó üléseit, mert 99%-ban egy felnőtt méretű egyén nem fér el rajta kényelmesen, max. pár kilométeres útra jó.

Egyébként a kedvenc részem a leírásodból: "filigráns csaj". Mondd, hogy csak félreütötted. :-)

2019. júl. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Barnabas333 ***** válasza:
Engem egyszer vittek Pécsről Budapestre egy 2 ajtós sport Audival, hátul utaztam 190cm vagyok, meglepően kényelmesen elfértem. De ez nem is egy átlag kocsi az Audik mindig is drágák voltak.
2019. júl. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Oké, hogy manapság magasak a férfiak, de hátul így is elfér 2 filigráns csaj (elől meg a palijuk)..."

Nem, nem fér el. Jó is hogy LC 500-as tesztet linkeltél, így már nekem nem kell. Volt vele tapasztalatom személyesen. Hátra én nem próbáltam meg beülni, de a 11 éves fiamat beültettem. Az ő térdei is elérték az első ülés háttámláit, úgy, hogy nem volt teljesen hátratolva az ülés. Már neki sem volt kényelmes hátul utazni. Valóban vannak olyan 2+2 üléses autók, amikben el lehet férni hátul, de ez a Lexus nem olyan.

2019. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tesóm igen vékony, és bizony a 6. -s kabrióban ő se fér el hátul.
2019. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Te is egy gyerek méret vagy azért férsz el."


Hát akkor elég sok nő számít gyereknek, mert tudod ők elég sokan közülök 50iksz kilók és ~170 magasak. Na mindegy nem megyek bele, szerintem emellett van jópár alacsony pasi is a Földön.


#4: Természetesen csak félreütöttem: filigrán csaj. Mondjuk fogalmam sincs mi ezen olyan baromi vicces.


#5: Gondolom A5-ös lehetett. Más 2 ajtós Audi nem nagyon van. Egy ujabb ellenpélda, hogy azért sokszor van ott hely hátul. Lehet tényleg ebben a Lexusban nem lehet elférni - bár képek alapján sztem ha a töpszli faterom beülne előre, akkor én simán beférnék hátra is vagy mondjuk a nővérem - de aztán biztos vannak olyan kocsik, ahol jól használhatóak a hátsó ülések.

2019. júl. 30. 13:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért hívják 2+2 ülésesnek, mert nem 4 üléses, hanem van hátul két szükségmegoldás ülés. Ha két nagy rendes ülés lenne, egy méterrel hosszabb és sokkal nehezebb lenne az autó, akkor az lenne a baj. Ha nem lenne semmi, az lenne a baj. Teljesen jó az a két plusz ülés, néha vészmegoldásnak jó, egy felnőtt ember valahogy bepréseli magát simán, ha akarja, és elül ott egy ideig.
2019. júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!