Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha Jog Space Innovationban...

Yamaha Jog Space Innovationban hol vannak fojtások?

Figyelt kérdés

Jelenleg 50 km/h a vége, nem szeretnék sokkal gyorsabban menni, elég lenne 60km/h. Csak arra kellene, hogy ahogy gyorsul kicsit a városi forgalom, akkor ne toljanak egyből az autók.

2 db ismert infóm van, a cdi-ben nincs korlátozás. A másik az, hogy a kipufogóban van, illetve a henger nyílásánál, de azt meghagynám, mert nem szeretném szétpörgetni.

Olvasgattam már a témában és arra gondolok, hogy a variátorban lehet korlátozó gyűrű. Raktak ilyen fojtást ebbe a típusba?

Lenne még egy kérdésem, ha a kuplung rugóját gyengébbre cserélem, akkor el tudom vele azt érni, hogy alacsonyabb fordulaton induljon és a jelenleginél (<10km/h) kisebb sebességen kapcsoljon szét? Dugóban araszolásnál hasznos lenne.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 2. 19:59
 1/5 anonim válasza:
Ha kiszeded a kipufogobol nem fog szétpörögni
2019. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilván, rajtam áll, hogy mennyire tépem neki, de az a baj, hogy a hengerben van a folytás nem a kipufogóban.

Én a motor megbontása nélkül szeretném a dekninél megoldani a folytás eltávolítását.

2019. aug. 4. 20:40
 3/5 A kérdező kommentje:
fojtás*
2019. aug. 4. 20:40
 4/5 Csaba1207 ***** válasza:
A típust nem igazán ismerem, de nézd meg, hogy a kipufogó cső, ahogy lejön a hengertől, van e kiágaztatva belőle egy lefenekelt cső darab. Illetve a pl. a Hondáknál a variátoron is volt korlátozás, ami a főtengelyen lévő "első" variátornál van. Lehet kapni variátor és kontraszt rugó szettet, például Malossi, ahol a rugó, a variátor és a görgők típusspecifikusan úgy vannak összeállítva, hogy dinamikusabb legyen a gép. Nálam pont +10 km/h-t jelentett a beépítése, ami ha van megfelelő szerszámod, és láttál már ilyet, akkor 45 perc beszerelni. Persze a kipufogó fojtást ha van, ki kell venni. Ára olyan 20 eFt körül mozog, de ha szerencséd van és akciózzák, akkor 10 alatt is behúzhatod. Nekem sikerült behúzni 8 ezerért egyet.
2019. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nincs vakcső a rendszeren. És ha kivenném a variátor korlátozó gyűrűt, de maradna a gyári? Ez milyen eredményt hozna?
2019. aug. 15. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!