Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta 210 nél hátrafelé...

Babetta 210 nél hátrafelé forog a kerék! Nem értem miért csinálja. Már próbáltam állítani a gyújtáson a tekercseknél, de akárhogy próbálom sehogy se jó. Új gyertya, gyertyakábel. Nem értem mi van vele?

Figyelt kérdés

2019. aug. 6. 22:37
1 2
 1/13 Mickbro ***** válasza:
100%
Ez tipikusan a túl nagy előgyújtás jele.
2019. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fordítva indul be a motor.
2019. aug. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mickbro ***** válasza:
Nem ismerem a 210-s gyujtast, ha lehet, forditsd el forgas irnyban a gyujtasjeladot. De h mennyire kell beallitani, azt nem tudom.
2019. aug. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A felsőholtpont előtt kb 3 mm-re állítsd a gyujtást.
2019. aug. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már két hete szívok vele.. Először visszadurrogott a karburátornál elég komolyan, de nem tudtam beállítani a gyújtás.. Karburátor is vagy 10szer szétszedtem kitisztítottam, súbertűt is állítgattam, de nem jött helyre. Van egy másik babettám szétszedve, arról tettem át próbaképpen a tekercseket kompletten alaplappal, de így még visszafelé forog akár hogy állítom. Passz..
2019. aug. 7. 20:34
 6/13 Mickbro ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=CgD207SYBeI


Nálad hol van a forgoreszen levő jel az alloreszen levő jelhez kepest? Mi van, ha maxra elforditod forgasiranyba az alloreszt?

2019. aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is így próbáltam beállítani, a holtponttól kicsit visszáb kB. 2mm t. De nem volt jó, mindig ugyan az a hiba, akár hogy állítom.. A trafót is cserélgettem már a másikéval.. Beindításnál előre forog de zakatol, majd ha ráhúzom a gázt igaz lassan, de átugrik a visszairányba és visszafelé forog. De, úgy szépen megy!.. ??
2019. aug. 9. 15:37
 8/13 A kérdező kommentje:
Megmondom az igazat, ezt a motort 8000E-t vettem működés képtelen állapotban, de azért volt ilyen állapotban, mert szerintem több mint 20 éve nem volt használva.. a benzintank vastagon volt rózsával, a karburátor mikor szétszedtem, nem akartam hinni a szememnek fulra tele volt fehér porszerű korrózió vagy pontosan nem tudom mi a neve, de minden járatában le volt rakódva.. a súbertű is alig kopott.. 2000km van benne! De ez látszik a kuplung részén is, alig van kopás.. Nem szedtem szét rajta semmit a hengeres kívül, mert nincs beállva rajta semmi, olaj is megvan benne, bár az is fehéres, egyenlőre míg nem működik rendesen, nem akarom lecserélni, mert lehet megy a szemétre! Csak munkába járáshoz vettem, van egy másik babettám is ami már kB 10éve szét van szedve, de az szépen működött, csak folyt belőle az olaj, szimeringeket akartam cserélni rajta, de már sok alkatrésze eltűnt! Na, a kettőből akartam csinálni egyet.. Át is raktam az elektronikáját, de azzal meg visszafelé forog a kerék! Ennyi
2019. aug. 10. 08:01
 9/13 Mickbro ***** válasza:
Lehet h elnyirta a lendkerek reteszet. Ellenőrizd!
2019. aug. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nincs elnyírva.. Kuplungot is megnéztem, de az is jól van összerakva. De érdekes módon ennek a gyújtásával előre forog a kerék, csag viszadurrog. A másik gyújtásával, meg visszafelé forog, viszont nem durrog. A visszadurrogás ha jól tudom katalizátor hiba, de akkor a másik gyújtással is visza kéne durrognia..
2019. aug. 16. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!