Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chevrolet Lacetti miért...

Chevrolet Lacetti miért tartozik az olcsóbb használtautó kategóriába?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy elég fapadosak de ilyen régi kocsinál már az ember annak is örül ha megy. Van valami egyéb betegsége is ennek a típusnak? Könnyen tönkre megy benne műszakilag valami amit drága cserélni?

2019. aug. 6. 23:46
1 2
 1/11 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Szerintem elég jó kocsik, még a Totalcar is ajánlja. Szüleimnek 12évig volt benzines, mondjuk újan vették. ABS jeladó vacakolt, kilincs festék hamar lekopott ennyi. Semmi rozsda, viszont nem a legtakarékosabbak a motorjai fogyasztásban... Most az egyik szegény rokon is Chevrolet vett használatát, csak ő azt hiszem másik típust. A jel van neki lekopva és teljesen jó a kocsi.
2019. aug. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Barnabas333 ***** válasza:
64%
Szerintem azért olcsó, mert nem sokan ismerik, meg kinézetre nem egy szuper szép autó. Na meg mindenki a Suzuki,VW golf és BMW triót majmolja...
2019. aug. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 D. Brasco ***** válasza:
82%
A lacetti azert olcsó mert mar a megjelenésekor is egy elavult évtizedes opel technikára épített szar volt!Fogyasztásbajnok motorokkal,olyan hitvány belső térrel meg műanyagokkal,hogy el sem tudom képzelni az hogy mehetett gyártásba stb stb!Akkor sem volt különösebb értékük,nem hogy így mára tizenévesen.........
2019. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
A többiek jól leírták. A Chevrolet többek között nálunk az Opel (GM) másodmárkája volt, jó nagy lemaradással technikailag és anyaghasználattal is. Ettől persze elgurulnak ma is ezek az autók, de még egy korabeli Opelhez képest is spártai körülmények között. Akinek nincsenek nagy igényei és olcsó autót keres, annak megfelelő lehet.
2019. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A Chevrolet és Daewoo itt Kelet-Európában az épp futó Opel modellekhez képest egy-két generációval régebbi technika volt, újracsomagolva, átdizájnolva (bár ne tették volna, pl: Kalos).

Kipofozott külső, amiben B-Corsa, F-Astra, A-Vectra mechanika dolgozik.

Vagy még régebbi, pl. Daewoo Racer = Opel E-Kadett

2019. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó, mert nincs presztízse. Tulajdonképpen Daewoo Nubira átcímkézve. Régi, elnyűhetetlen Opel technika van benne. Cáfolnám az egyik előttem szólót, nem szar, csak nagyon fapados, "minnél olcsóbb, annál jobb" benyomást kelt. Nem rossz, motorok, csak elég torkosak. Én ebben az árban inkább Dacia Logant keresnék, ha nem baj, hogy fapados. Újabb is, takarékosabb is, nagyobb benne a hely. Kényelemről meg ebben a "költséghatékony autó" ketegóriában kár beszélni.
2019. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Fapadosnak nem mondanám, ha felszereltségről van szó. Az enyémben 4 elektromos ablak, 4 légzsák, digitális klíma van. Viszont a minősége valami borzalom, ha nem garázsban állt, akkor a rozsda alattomosan ki tudja kezdeni, a beltérben is úgy kopik minden, hogy az valami borzalmas. De amúgy nem rosszak, de nem véletlen ilyen olcsók relatíve, csodát nem kell várni.
2020. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

"Az enyémben 4 elektromos ablak, 4 légzsák, digitális klíma van."


Ez nem valami hű de nagy extra, még az akkori időkben sem. Összehasonlításul a 2005-ös Astrámban, igaz nem alapfelszereltségként:

4 elektromos ablak

6 légzsák (front, oldal, függöny)+ aktív fejtámlák

digitális klíma, elektromos fűtésrásegítéssel (EHS)

ülésfűtés félbőr ülésekkel

gombnyomásra behajtható elektromos tükör, a belső fényre sötétedő

6,5"-os színes kijelző, navigációval

TPMS (ami akkor még messze nem volt kötelező)

tolatóradar

eső- és fényszenzor

aktív kanyarkövető bi-xenon fényszórók

adaptív lengéscsillapítás (természetesen ESP-vel)

stb...

Egy Lacettibe ezeknek a jó része még csak nem is volt kérhető. Házon belül is egyértelműen másodmárka volt még egy Opelhez képest is.

2020. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de az se szabad elfelejteni, hogy abban az időben volt olyan autó, amiben se klíma, se elektromos ablak, se ABS nem volt. De a lepontozás az megy ezerrel, látom.
2020. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8-as vagyok. Ha ez nekem szólt, én nem pontoztalak se le, se fel. Elvből nem pontozok senkit már évek óta, mert semmi értelme nincs.
2020. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!