Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bütyköstengely állító vezérlős...

Bütyköstengely állító vezérlőszelep hibája?

Figyelt kérdés
Elektronikusan hogyan tudnám leelenőrizni hogy hibás-e vagy sem,mert arra gyanakszok hogy zárlatos lehet?

#állítás #bütyköstengely #vezérlőszelep.hiba
2019. aug. 9. 06:51
 1/8 A kérdező kommentje:

renault megane 2-es 16v benzines 1600 köbcentis 2004-es

időnként jött egy kerregő hang a motorból,1200-1500 fordulat körül úgy 15 kilóméterenként egyszer,mindig üzemmeleg állapotban,3-4 másodpercig,utána minden jó,lemostam az olajtól a bütyköstengely állító vezérlőszelep csatiját és a vezérműtengely pozíció érzékelőjét és 60 százalékkal csökkent a kerregő hang ereje.,féktárcsatisztitó sprével mostam le.

2019. aug. 9. 07:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezeknél az autóknál jellegzetes hiba, kerregő hanggal jár a bütyköstengely vezérlőszelep, avagy "okoskerék", avagy vezérműtengely állító bordáskerék hibája. Szinte biztos, hogy ez a hiba oka, és nem zárlat okozza a hibát, hanem egyszerűen tönkrement.
2019. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt tudod hogy a bütyköstengely vezérlőszelep, avagy "okoskerék ,két különbözö dolog.
2019. aug. 9. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:
ezeket nem lehet javítani, lehet nem írtam korábban. csak a csere. időpazarlás amit csinálsz!
2019. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szivem csücske elősször azt kéne kideriteni hogy egyáltalán mi a rossz,.
2019. aug. 10. 09:16
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem ezt is írtam ezeknek az élettartam kb megegyezik, úgyhogy mind a hármat ki kell cserélni, mert lehet 1 jó a kettőből, de egy éven belül úgyis elromlik
2019. aug. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van ,de ha most mindent kicserélnék 200 ezret ki kéne vágjak a csikzsebböl,ennyi most nincsen,de ha ennyire tudod akkor mutass már nekem egy két oldalt ahol ez le van irva hogy mennyi kilómétert bírnak ki ezek az alkatrészek.
2019. aug. 12. 13:58
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.

Na most kicseréltük a szelonoid szelepet és letakaritottuk az összes csatit a motortérben és jó lett,azért voltak olajosak a csatlakozok mert a szelonoid szelep keresztül szelelt és finiman porlasztgatta az olajat a motortérben.

2019. aug. 23. 15:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!