Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi (B) megszerzése után...

Jogsi (B) megszerzése után mennyi idő volt mire azt éreztétek hogy magabiztos sofőrök vagytok, mennyit bénáztatok?

Figyelt kérdés
Oktatáson gyönyörűen ment, de a saját autónkat egyszerűen nem tudom szépen vezetni. Nektek mennyi idő volt amíg átszoktatok másik autóra, és magabiztosan megtanultatok vezetni?

2019. aug. 11. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Nekem könnyű dolgom volt, hisz akkoriban félóránként találkoztam valamilyen gépjárművel. De az IKGAZI rutin évekbe telt.
2019. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Ezt így általános nem lehet megmondani.

Kinek mennyi érzéke van hozzá, mennyit vezetsz, hol stb!

Véleményem szerint egy átlagos képességű sofőrnek több 1000km kell a rutin megszerzéséhez! Ami NEM arról szól, hogy egyenesen meg tud tenni egyhuzamban több 100km-t, mert azt bárki meg tudja tenni. Manőverezés, tolatás, parkolás, új helyzet felismerés!

Nálad az is játszik, hogy az autó is új neked, önmagában az is idő mire megszokod.

2019. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pár ezer km után már elég jól ment. Mondjuk én előtte is autók, teherautók, traktorok között nőttem fel.
2019. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát mivel én a szüleim autóját használom, miután a kezembe kaptam a jogsit, kb 2-3alkalommal jöttek velem, hogy ugye frissen ne vezessek egyedül. Aztán mondták, hogy tök feleslegesek oda, menjek csak. Kb annyi idő után én meg is szoktam az autót ami a vezetést illeti, a parkolással voltak gondjaim, hogy javítgatni kellett többet.
2019. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

első hét kicsit kezdős volt ami látszódott de bénázásnak nem nevezném.

A mostani autómra kellett egy hét munkába járás, hogy megszokjam a kuplungot, hosszát, szélességét, és az erejét.

2019. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem 4 napja van jogsim, szóval kifejezetten friss😅 azóta kb 100kmt vezettem, és úgy gondolom hogy meg kellett volna azért nagyjából szokjam az autót, főleg a kuplunggal van bajom. VW-n tanultam, és most Peugeot-on vezetek, de egyszerűen nem tudok olyan szépen finoman vezetni. Veszélyesnek nem mondanám magam, nagyon óvatos vagyok, csak a szüleim kicsit túlságosan féltenek, már akkor visítoznak hogy lassítsak amikor mé
2019. aug. 11. 18:53
 7/11 A kérdező kommentje:

véletlen elküldtem

--- hogy lassítsak a pirosnál amikor még a lámpa se látszik, lehet kicsit ez is ràjátszik arra hogy nagyon bénának tartom magam, pedig kifejezetten magabiztosan ment oktatáson, ahhoz képest hogy 15-20 óra volt a rutinom.

2019. aug. 11. 18:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szabályokkal volt gondom még sokáig, de 1 évbe telt mire tudtam is éppen hogyan kell egy adott helyzetben cselekedni, kinek van elsőbbsége stb, volt hogy felöltözve hezitáltam hogy menjek autóval, vagy ne, addig meddig tétlenkedtem míg inkább elindultam villamossal....Mert az volt bennem hogy átgondolatlanság miatt kapkodás lehet a vége ami balesethez vezethet.


A tanuló Suzukiban éreztem a kuplungot pár óra után, a saját autómban meg olyan érzékeny volt hogy hetekig csak próbálgattam, lámpánál felpörgettem a motort meg ilyenek.

2019. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kb nehany alkalom utan mar eleg jol ment. Vezettem varosba, kesobb messzebbre is elmentem.

Az auto termeszetesen mas volt de nem volt nehez megszokni.


Kulfoldi auto jogsi megszerzese utan meg mar masnap autoval mentem dolgozni a masik varosba :D

2019. aug. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogosítvány megszerzése után több mint 10 évig nem vezettem. Nem volt rá szükségem. Csak néha-néha családtagok autóid, rövid, ismert útvonalon.

Aztán vidékről elkerültem Budapestre, ott kaptam munkát. Nem sofőrnek mentem, de hozzá tartozott a munkámhoz hogy autóval több helyszínre kell rendszeresen járnom céges autókkal. Nem mondom, hogy az elején nem paráztam. Az is nehezítette a hozzászokást, hogy nem ugyanazzal az autóval jártam mindig, hanem ami épp jutott. A személyautótól kezdve a kis puttonyoson át a nagy furgonig.

Kellett 1-2 hónap, pár ezer km, mire lett valamennyire helyismeretem is Budapesten és az autókat is nagyjából megszoktam.

Egyébként a parkolás, tolatás, manőverezés nekem mindig egész jól ment. Ahhoz valahogy van érzékem. Inkább az okozott gondot, hogy hol, melyik sávba kell előre besorolni, hol kell elkanyarodni, stb...

2019. aug. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!