Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges 5 liter LPG fogyasz...

Kicsi133 kérdése:

Lehetséges 5 liter LPG fogyasztást elérni 100 km-en?

Figyelt kérdés
Mazda 323 F 1.6. Teljesen kiürítettem a gáztartályt (65 liter) és 10 litert tankoltam bele utána. 90-100 km-ert utaztam vele ezután, 5 kisebb településen át, 90-110 közötti sebességgel. Az útvonal Sióagárdtól Siófokig tartott, a 65-ös úton, ez nagyjából 100 km. Amikor odaértem, tele tankoltam a gáztartályt és a 65 literes tartályba 60,8 liter LPG fért bele. Kicsit keveslem ezt a fogyasztást.

2019. aug. 14. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy 65 literes a gáztartály? Csak mert benzintartályból kiindulva 1-2 literrel általában mindig többet bele lehet tölteni a gyárilag megadott mennyiségnél.
2019. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Fogyasztást sose igy mérünk !!

Tele teszed a tankot , majd hajtod vagy 600 km-t és megint tele teszed .

Ekkor elég pontosan kitudod számolni a fogyasztást.

2019. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, biztos, hogy 65 literes. Azon én is elgondolkodtam, hogy lehet több is fér bele. Olvastam, hogy a Skoda még régebben hirdetett versenyt a gáz-benzin üzemű autójával, hogy minél kevesebb fogyasztást kell elérni a gázzal, ott az első helyezett 5,4 literes fogyasztást ért el 1000+ km-el és a legtöbb is 6,67 liter volt.
2019. aug. 14. 11:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem így kell mérni és ez nem az átlag fogyasztás hanem egyszeri. Kevésnek tartom. 8 liternek el kellett volna fogynia ezen az úton.
2019. aug. 14. 11:24
 5/8 D. Brasco ***** válasza:
85%
Valahol hibas a matek mert 5 liter gazzal biztosan nem mész 100km-en.De mondjuk mindegy is mert,mert mint mar irtak nem ugy merünk fogyasztást,hogy valamennyit tankolok az altalam üresnek gondolt tankba,majd megyek vele saccperkábécirka 90-100-110 ki tudja mennyi km-et es aztan valahol telenakolom.
2019. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, hogy mennyit fogyasztottál.

Mert nem mérted meg normálisan, csak saccoltad.

Ez nem mérés.


És a Skoda nem Mazda, csak gondoltam szólok...

2019. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontatlanul mérted.


Egyébként kizártnak tartom az 5 litert, mert nekem az 1.3-as swift végig 100-zal az autópályán fogyasztott 7 litert.

2019. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak rosszul mérted.


Pl. nekem ha már a végét járja a tartály akkor egy padlógázra "kifogy" és átkapcsol benzinre. Ha leállok és újra indulok simán visszakapcsol gázra, néha még 40-50 km-t el tudok vele menni lassú tempóban, pl. városban.


A tankolást csak és kizárólag úgy szabad mérni, hogy teletöltöd, kifogyasztod az egészet és újra teletöltöd. Lehetőleg ugyan azon a kúton.

2019. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!