Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem gyári felni felrakása...

Nem gyári felni felrakása mennyibe kerül? Forgalmiba bele kell kerülnie?

Figyelt kérdés
Szeretnék két collal nagyobb felnit az autómra (Peugeot 206), kinéztem egy Dotz márkájú német TÜV engedéllyel rendelkező alufelnit. Hogyan tudom hivatalossá tenni, hogy ne büntessenek meg érte? Mennyibe kerül ez az eljárás? Köszi!!!

2019. aug. 14. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Befér egyáltalán, kanyarnál is elfordul rendesen?

Én úgy tudom nem kell semmi engedély neki.

2019. aug. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát a gyári 14 colos, viszont több weboldalon írják, hogy maximum két coll, amit még elbír az autó.
2019. aug. 14. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Peugeot.hu

8-22-ig élő chat

2019. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2019. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2019. aug. 14. 23:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg csak gyári felnit használhatsz még azonos méretben is. Olyan szabály nincs, hogy van tolerancia az eltérésre. Maximum nem foglalkoznak vele.


Ha van TÜV engedélyed, akkor beírathatod, de készülj fel egy 100.000 Ft-os kiadásra emiatt (végigcsináltam)


Ha nem lóg ki, nem extrém méretű, akkor nem fognak vele foglakozni. Gumi legyen váltóméret és kész. Ha a tankajtóban benne van az új méret, akkor nagyon nem fognak foglalkozni vele.

2019. aug. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:
100%

Alapvető követelmény, hogy a kerék -egyenes állásban- ne lógjon ki a sárvédő síkjából. Ha átalakítás vagy buherálás nélkül felszerelhető, és nem ér bele a doblemezbe. sárvédőbe féknyeregbe, stb, akkor egy sima közúti ellenőrzésnél nem nagyon szokták szóvá tenni.



/ műszakira lehetőleg az eredeti gyári méretű kerékkel illik vinni/ ;)

2019. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!