Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan feszítsem meg a motorom...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan feszítsem meg a motoromon a láncot hogy ne lazuljon ki újból és újból?

Figyelt kérdés
Egy 99-es yamaha dt 125 r van a tulajdonomban. Ha 1 2 hét alatt városi visszafogott használatnál is meglazul holott a tengelyt jó meghúzom a beállítás után. Mi a probléma? Hogyan kerüljem azt el?
2019. aug. 15. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerelőre bíznám aki jól megcsinálja és nem lesz gond vele utána
2019. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak a szerelő munkadíja ott kezdődik hogy 20 ezer ft ha nem több. Meg egyébként ne hidd ám hogy annyira tudják mit csinálnak...sokszor több baj lesz belőle mint amennyi hasznuk.

Mellesleg mást nem csinálna vele minthogy ugyanúgy beállítja ahogy én is. Vagy kicseréli a láncot és lánckereket de ha valami nem oké akkor az ugyanúgy lazul.

De az okát már nem tudja és csak jön a hümmögés. Előbbre vagyok ha valaki akinek volt már ilyen gondja válaszolna, de elsőre olyan is megteszi akinek volt már motorja.

2019. aug. 15. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy nyúlik a lánc?

Most a tengely végén a csavar lesz laza vagy a lánc?

2019. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaj hagyjuk már, 20 ezer forint egy lánc beállításért. Bemész akárhova, ha jófejek ingyen megcsinálják. Én többször mentem be random szervizbe, ahol tök készségesen kisegítettek és állítottak a lánc feszességén.
2019. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De hogy hogy meglazul?

Feltágulnak az anyák és elmozdul a tengely hogy laza lesz?

Vagy csak nyúlik annyit a lánc hogy laza lesz?

2019. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy lánc nem nyúlik csak úgy 2 hetenként. Szerintem a láncfeszítőd állítódik el, így a tengely előrébb tud csúszni.
2019. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De miért állítódik el a láncszfeszítő?


"Jaj hagyjuk már, 20 ezer forint egy lánc beállításért. Bemész akárhova, ha jófejek ingyen megcsinálják. Én többször mentem be random szervizbe, ahol tök készségesen kisegítettek és állítottak a lánc feszességén."


A lánc feszességének beállítása valóban nem kerül szerintem sem önmagában 20 ezerbe de ha neked a kérdésből ennyi maradt meg hogy akkor vagy el sem olvastad teljesen vagy nem megy a szövegértés.

2019. aug. 16. 17:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sem gondolom hogy a lánc nyúlna meg ilyen hamar, vagy az lenne rossz. Mert akkor tiszta sor vennék lánc szettet fogaskerekekkel és a csere megoldana mindent, amit szintén magam is meg tudok csinálni. De ha nem ez a baja akkor én hiába állítom be ezt is vagy az újat akkor is kilazulna..
2019. aug. 16. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!