Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van pesten folyamatosan...

Mitől van pesten folyamatosan dugó?

Figyelt kérdés
Már nem csak csúcsidőben van dugó, hanem délben is akkora forgalom van, hogy meg lehet őrülni.

2019. aug. 16. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenhol le van zárva valami, nem jár a metró, a 4-6-os vili, ezért még több busz van, amik dugót okoznak, meleg is van/volt és az autótulaj emberek inkább a hűtött kocsiban ültek a BKV helyett stb stb.
2019. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Mert az egész város egy pöcegödör, arra nem képesek hogy többsávosítsák az utakat, nem inkább szűkítik példa a fehérvári út....
2019. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Na igen meg ahogs az első mondja senki se akar csövesek között ülni akkor inkább végig dudálják a fél várost anyázva félig befosva azvülésbenca gyerek ordít mert nem tud fortniteozni...
2019. aug. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a város nem ekkora forgalom lebonyolítására lett tervezve. Régen töredéke volt a forgalom, nem voltak autók. A forgalom megnőtt, az utak ugyanakkorák maradtak, az épületektől a belvárosban már nem is tudják szélesíteni őket. Mostanra pedig a belvárosi közlekedés mérséklésére szánt elkerülő utak is túlterheltté váltak. Sokszorosann túlterheltek az utak és a tömegközlekedés is egyaránt.
2019. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én legszívesebben robogóval járnék, ha lenne egy garázsom ahol tárolhatnám..
2019. aug. 16. 17:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért ez nem mindig van így, bár valóban jellemző. Most a 4 napos hosszú hétvége is bekavar, hisz nyár van, sokan már a mai nap nem is dolgoztak, elindultak 10-kor, 11-kor, plusz vidékről is érkeznek a "turisták". Minden augusztus 20-a előtt ez van, például ma kora reggel fél 7-kor szinte semmi forgalom nem volt a városban (szinte kihalt a Hungária), ez is amiatt lehet, mert kevesebben indultak reggel melóhelyre.
2019. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok ok miatt pl egyre növekvő millió busz sok szállító futár taxi , mindenki akar a családban egy verdát , egy autóban max 2 seggg ül . A lezárások fokozzák ezt .
2019. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Legfőbb probléma, hogy alapvetően soha nem ekkora kapacitásra volt tervezve a város és nem is jó irányba fejlődik.


Leginkább azt kellene eldönteni, hogy autós várost akarunk, és annak megfelelően alakítani. Vagy az "autó mentes" város a cél akkor viszont brutálisan kellene fejleszteni a tömegközlekedést, parkolóházakat, korlátozásokat bevezetni. Lényeg, hogy átfogó terv kellene, nem az, hogy pár évig ilyen irány pár évig olyan.


Sajnos az egész rendszer sebezhető és érzékeny. Egy baleset és beáll a fél város. Vagy ott a rengeteg taxis akik bárhol képesek megállni, a turistabuszok amik elfoglalják a buszsávot, buszmegállókat. Belvárosban ehhez hozzá jön, hogy gyakorlatilag használhatatlan kis utak vannak. Lásd példának a Dob utca, Király utca és társait, ahol se az autó nem tud haladni se a gyalogos. Autósként bárhonnal eléd lépnek. Gyalogosként meg azt látod, hogy 50 centi helyen kell kerülgetned a tömeget mert ott parkolnak az autók, meg alapból annyi a járda.


A sok építkezés sem segít. Belvárosban építünk, csak mellettünk van még 1-2-3 másik építkezés. Hiába van lezárva az út, bejön a biciklis futár, a taxis, az akárki, beakasztja a forgalmat, a mixerek meg állnak a körúton és ott is áll a forgalom miattuk.


Vagy elég egy-egy felújítás, sávlezárás, rögtön beakad a forgalom.


VAgy legutóbb egy órát álltam a forgalomban, mert vidékre menet a Lágymányosi hídon baleset volt, beállt a Budafoki, Szerémi nagyjából a Savoya parkig.

2019. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk nem tudom mi lenne a megoldás, mert valahol megértem, hogy aki tudja az a kocsit választja.


Én igyekszem tömegközlekedni Pesten belül, de katasztrófa.


Egyrészt álok esőben, sárban, hóban, tűző napon 15-20 percet, majd jön a busz ami tömve és fel sem férek. A metrón okádék meleg van, a buszokon vagy nincs klíma, vagy tüdőgyulladást kapni olyan hideget fúj. Ott ül mellettem a cigány, a csöves, az alkoholista, visít a gyerek. És ha le akarsz szállni akkor 2-nél több cuccal kényelmetlen is lesz.


Autóban magam állítom a hőfokot, nem nyom össze a mellém ülő kövér ember/asszony, a magam zenéjét hallgathatom, plusz nagyjából háztól házig visz és elfér a fél szobám benne ha akarom.

2019. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A miérteket már előttem leírták, úgyhogy kicsit off:


Nyugodtan vegyél robogót, nem feltétlenül kell hozzá garázs. Én is mindenhova motorral járok, pedig egyelőre nincs saját garázsom. Sokkal jobb, mint az autó, még úgy is, hogy egy relatíve nagy túramotorról van szó. Sokkal gyorsabb, élvezetesebb, stresszmentesebb. Kis robogó még agilisabb, valszeg még élvezhetőbb. Ha van egy kerti beálló, vagy akár ha a lépcsőházba be tudod tolni valahova, már jó vagy. Csak télre kell megoldani a tárolást (barát, ismerős garázsa, ilyesmi).

2019. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!