Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw polo váltó csere után akad...

Vw polo váltó csere után akad a váltókar, kuplungcsere?

Figyelt kérdés
Üdv. Tehát adott 1 VW polo 1.2-es 2003-as évjáratú kicsi kocsi. A helyzet az, hogy múlt héten vettem bele bontott váltót, amit be is pakolt nekem a szerelőm, de akad azóta a váltó, be lehet tenni minden fokozatba, csak nehezebben (és máshogy mint eddig. ezt úgy értem, hogy pl. a 3-as eddig egyenesen felfelé volt, most kicsit jobbra kell feltolni, mert úgy veszi be) üresben sem úgy mozog ahogy kellene. utána olvastam a témának, és valószínű, hogy kuplung szett csere kell neki. Azt mondja meg valaki, hogy akkor jól gondolom, kuplung, vagy a bontott váltó a hibás? (mivel a váltóra van 15 nap garanciám. Amit egyébként bontóplázáról rendeltem, ahol ugye hivatalos bontók vannak. Árban közép kategóriás volt /22 ezertől- 60 ezer ig voltak én 40 ért vettem/) nyugtassatok meg, hogy a váltó jó, csak a kuplung szarakodik.... előre is köszönöm ! :)

2019. aug. 18. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kuplungnak ahhoz, hogy hol vannak a sebességek illetve, hogy hogyan mozog üresben a váltókar. Kuplunghiba legtöbb esetben csúszással, magas kiemeléssel jelentkezik, váltásoknál annyi, hogy nehezebben (vagy nem elsőre) sikerül a váltás. A váltókar járásának semmi köze a kuplunghoz. De szerintem itt nem a váltóval van a gond, hanem a kulisszákkal.
2019. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ühüm értem. Tudatlan vagyok e téren, csak amiket olvastam, erre jutottam. ki fejtenéd ezeket a kulisszákat? hogy ezek mik is. csak hogy tudjak ezek alapján keresni. előre is köszi.
2019. aug. 18. 09:06
 3/4 A kérdező kommentje:
már megvan XD váltó kulissza. oks. tehát akkor a bontott váltó nem hibás, azt kizárhatom. Nekem ez a lényeg most per pillanat. köszönöm a gyors választ.
2019. aug. 18. 09:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, ha kicsit odébb kerültek a fokozatok, akkor szorulhat a kulissza, rossz helyzetben mozog a váltórudazat. Van, hogy egyszerre több fokozatot venne.

Ezt meg kell nézni, mert tönkremegy a váltó.

Kuplungnak csak akkor van köze a fokozatból való kivételnél, ha van a kihajtáson terhelés(kerék forgatja a váltót, vagy a váltó a kereket)

2019. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!