Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez mennyire jó?

Ez mennyire jó?

Figyelt kérdés
Szóval a napokban találtam egy motort, ami jó állapotban van, tényleg szerették. És nem is túl drága. Szép motor, nagyon tetszik, nagyon jó lenne első motornak. (A1) Van 1 hiba, amin nem tudok túllépni... Ez egy Honda NS 125 f(nagyon tetszik), csak hát nem 125, hanem 180... Ha valaki nem értené, akkor elmondom, hogy a löket térfogat 125 helyett 180, ami valljuk be NEM pici különbség, ekkora számoknál... És nem merem megvenni. Mert mi van ha kiderül, elveszik a jogsim vagy bármi más... A kérdés maga az lenne, hogy ez mennyire jó? Teljesen kezdőként nem lesz ez rosz? Le lehet ezzel bukni? Hallottam már olyanokat, hogy pl 50ccm helyett 80 de akkor is ilyesztő... Megkérek mindenkit, hogy ne legyen bunkó, senki mástól nem tudok ilyen téren segítséget kérni... Vélemények?

2019. aug. 20. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdőként inkább gyári állapotú, leinformálható motorokat nézegess, akik már kiskapuznak azok többnyire nem kezdők így tudják kijátszani a szabályokat, tudom, csábító hogy erősebb stb, de megvennéd és kérdés mikor buknál le, főleg egy-egy direkt motorosok ellen irányuló ellenőrzésen.

Tőlem még autónál is kérnek minden szar papírt ezek a majmok, a Görög rendőrök még annyira sem piszkálnak mint amennyit kinéznék belőlük.


Én használt járműnél szeretem ha minden gyári, és chipet sem látott, nem azt mondom hogy rosszak ezek a dolgok, de a legtöbb ember kókányol mert minél olcsóbban akarja megoldani.

2019. aug. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te honnan tudod, hogy 180 köbcentis a henger? Megmérted? Vagy az eladó azt mondta? Nem kötözködésből írom, tényleg kíváncsi lennék. Én jártam 500-as helyett 600-as hengerrel, és rajtam kívül senki sem tudta. A rendőr nem fogja megállapítani, hogy 55 ccm-el nagyobb a hengered térfogata, és remélhetően nem akarja szétszedni a blokkot. Én csak azért nem venném meg, mert már szerelgetve, tunningolva, mókolva volt, és ez általában semmi jót nem jelent. Keress egy gyári állapotú motort.
2019. aug. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, az eladó írta ida. "A valós térfogat 180 a teljesítménye 35LE." Akkor nem veszem meg. Köszi. És épphogy ez aggasztott nagyon #1. Tényleg köszi.
2019. aug. 21. 00:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóval, a tulaj azt mondja, eladó egy 125-ös ami 180-as.

Persze hivatalosan 125-ként árulja, de annyira "jólelkű" hogy megsúgja, 180-as.

Háááát komoly egy magyarázat. ;)

2019. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Tudod mekkorára kellene felfúratni, hogy ugyan azzal a főtengellyel a 125-ből 180.ccm legyen?

54-ről 65-re, azaz 11mm-t kellene bővíteni a hengerfurat átmérőjét.

Szerinted??? :(

2019. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, ezért kérdeztem rá... Mondtam, hogy mástól nem tudok ilyen téren segítséget kérni... És mivel még teljesen kezdő vagyok ilyen téren, ezért nem tudom.
2019. aug. 21. 15:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!