Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen robogót érdemes venni?

Milyen robogót érdemes venni?

Figyelt kérdés

21/F


17 éves korom óta, van B kategóriás jogsim és mindig is szerettem volna egy saját motort, csak sajnos az 50 ccm a max.


Robogót szeretnék ami kicsit jobb mint egy 50es. Sokat mentem már 50esekkel és a dombon felfelé haladások és a forgalmi akadályozások miatt nekem nagyon elszomorítóak. Pedig a robogók a kedvenceim.


Egy haverom 70 ccm-es robogót használ és neki is B-s van, és szerinte nem lehet észrevenni hogy nem 50es, meg sztem se. És kicsivel elviselhetőbb is mint az 50es, de nem sokban különbözik.


Mely robogók amik sztetek bírnak nagyobb blokkot úgy hogy ne lehessen észrevenni. Meg mik alapján tudják ezt kiszúrni? És mekkora eséllyel állítanak meg a rendőrök úgy hogy szét is szereltetik a gépet?


Van egy másik ismerősöm akinek 100as Honda Lead-je van, és még őt se állították meg soha azért mert nem 50essel ment. Lehet eddig csak szerencséje volt? Vagy annyira nem észrevehető a különbség? Bár sztem azért ennél már észrevehető. Vagy csak a rendőrök nem szoktak foglalkozni ilyenekkel? Nekem amúgy ez eléggé be is jött. Itt már annyira nem érvényesek a fent leírt problémáim. Sztetek 100as blokkot be lehet szerelni 50es gépbe? Megéri egyáltalán? Vagy vegyek inkább nyugodtan egy Lead-et? Ez az ismerősöm szerint nyugodtan, mert szte nem törődnek ezzel a rendőrök errefelé.


Mit gondoltok, mit tegyek?


2019. aug. 21. 19:28
 1/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

Amelyik robogó gyárilag 50ccm nel nagyobb, ott siman bukta az alváz vagy motoroszam alapján.

Ha 70es tuning henger kerül rá az kiderulhet hamar ha vizhutéses, a levegős az jobban be van burkolva.



Én nem probalkoznék trükközni

2019. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Közúti ellenőrzéskor a rendőr ritkán vacakol vele, de egy esetleges baleset esetén már igen fájdalmas lehet.

Biztosítási csalás (50-esre kötötted a biztosítást, de nem az)

Jogosítványod nem érvényes a járműre

Okirat hamisítás

Ami még az ügyvédek eszébe jut

Ne érdemes próbálkozni, nagyon meghurcolhatnak egy bukta esetén

2019. aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Jogosítványod nem érvényes a járműre


Okirat hamisítás"


Hogyhogy? Nem hamisított semmit, nem írt át semmit. Legfeljebb jogosulatlan járműhasználat.


Nekem még nem volt robogóm, de mostanában szeretnék venni. Újakat nézegetek. Gyárilag 70-est én még nem láttam. Ez persze nem zár ki semmit. :)

Ezt részleteznéd nekem egy kicsit? "Sokat mentem már 50esekkel és a dombon felfelé haladások és a forgalmi akadályozások miatt nekem nagyon elszomorítóak."

5 km-re van a munkahelyem városon belül. Tehát nagyon nem akarok száguldozni. Ha 45-50-et tud, az már nekem bőven jó. Viszont van egy emelkedős rész. Autóval szinte meg se érezni, de gyalog, vagy biciklivel azért combos. Egy 50-es robesz ezt hogy reagálja le? Ha 30-cal azért felcipel nyélgázon (mázsa körül vagyok), nekem már megfelelne.

2019. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

#3

Hamisítás, mert az adásvételire nem a valós adatokat írják

2019. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na igen. De akkor még mindig védekezhet azzal, hogy ő így vette, nem volt tudomása róla, hogy nem 50-es. Az ügyésznek kell az ellenkezőjét bizonyítani. De ez már tényleg részletkérdés... a lényeg, hogy ilyen esetben valóban lehet gond belőle.
2019. aug. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!