Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen téli gumit vegyek?...

Milyen téli gumit vegyek? Májusban vettem az autóm. Szalonautó, Opel Corsa E. Szeretnék téli gumit venni majd valamikor. A szalonban. Azt tanácsolták, hogy csakis felniset vegyek. De az árakat nézve az egy kicsit húzós.

Figyelt kérdés
Szerintetek miért ajánlották a felnis gumit?Talán a sok gumicsere tönkreteheti a jelenlegi gyári felnit? Szívem és a pénztárcám szerint☺️ felni nélkül venném.

2019. aug. 26. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:

kevesebb vele a macera, az tény, és biztosan tartosabb is lesz, ha két garnitúra felnid van. ha meg alufelnid van, akkor meg főleg. télen lehet mosni rendszeresen, ha nem akarod, hogy a só szétmarja.


plusz nekem idáig egyszer lett hasznos. kaptam egy csavart, és hát ugye semmim nem volt, csak az a semmirevaló defektjavító szett, amiről több gumis is állítja, hogy hülyeség használni, ha csak nem akarsz egy gumit venni mindenképp, mert ha telefújod, az már tuti hogy menthetetlen, miközben lehet be lehetne foltozni, és megúszod 2ezerből.


na mind1, szóval hosszú hétvégén történt, nem találtam se gumist, se senkit, így utánamhozták otthonról az egyik téli gumit, és azzal haza tudtam menni, és végül a nyári gumit is meg tudták javítani.

2019. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Új autóra futja, de négy acélfelnire már szívod a fogad?

Olajat azért cserélsz benne ugye?

Nyilván a szalon még a felnin is keres.

Egyszerűen veszel egy gumisnál 4 rávaló acélfelnit (újat) és 4 új téligumit, valami jobb minőségűt és máris megoldottad.

Egyébként sok előnye van a felnis téliguminak. Te magad tudod cserélni, gyorsan, könnyen. Ha defekt, akármi miatt kell sürgősen kerék, akkor csak feldobod. Megúszod a sorbanállást csereidőszakban a gumisnál. És persze a szerelés nem kíméli sem a felnit, se a gumit. Bár ugye nagy baja nem lesz tőle, de alufelnit még véletlenül is megkarcolhatják

2019. aug. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

HA nem veszel plusz felnit , akkor számold ki hogy évente kétszer kell le és felszereltetni, egyensúlyoztatni.

Kb 20 ezer ez a két művelet.

Tehát két év alatt megvan az új felni ára és nem kell telefonálni, egyeztetni és sorban állni sose a gumisnál.

Meg még akár sérülhet is a gumi meg a felni is a sok le és felszereléskor.

2019. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
van egy mégspórolósabb..ha veszel téligumit, akkor azt elég egyszer felrakatni, aztán télen-nyáron azzal járhatsz...esetleg négyévszakost. probléma pipa.
2019. aug. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tavaly vettem a K Astrámat. Egy éve Continental Wintercontact TS860-as gumikat vettem rá 205/55R16 méretben. Én mondjuk nem szalonból vettem, mert jóval olcsóbb volt netről rendelni. A szűk keresztmetszet az volt, hogy FR, azaz peremvédős kivitelt szerettem volna, mert alufelnire került. 90%-ban pedig csak a sima normál kivitelt árulták. De végül találtam megfelelőt.

Télre először én is lemezfelni + dísztárcsában gondolkoztam. De aztán megláttam a neten egy apróhirdetési oldalon, hogy gyári Opel Astra K 16"-os alufelnit árulnak karcmentes állapotban, bemutató autóról, gyári nyomásszenzorokkal. Lecsaptam rá gyakorlatilag lemezfelni áron. Ha újonnan vettem volna meg, a többszörösét fizettem volna. Szerencsém volt. Így végülis az egész garnitúra 200-ból megvolt gyári alufelnivel, szenzorokkal. Eleinte valamivel többre számítottam.

Az eszembe se jutott, hogy az autóhoz kapott nyári gumis 17"-os alufelnikre vegyek téli gumit és félévenként azt gyűrögettessem át. Egyrészt szerintem műszakilag se a legjobb az széles alacsony oldalfalú gumi télre. Másrészt ebben a méretben horror áron vannak a téli gumik, aránytalanul drágább a 16"-oshoz képest. Harmadrészt se a guminak, se a felninek, se a pénztárcának nem használ az állandó, fél évenkénti átgumizás.

2019. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mindenképpen felniset vegyél. A TMPS szenzor nem fog sok gumizást túlélni, és nagyon drága maga az átszerelés is.

esélyes, hogy a szalonban drágább, de azért kérj onnan is ajánlatot, meg pár gumisnál is.

Mivel 150-200e Ft-ról van szó a TMPS szenzorokkal együtt, simán lehet hogy valahol 40 ezerrel olcsóbbra kijön, mint máshol

2019. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!