Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automatáról manuálisra?

Automatáról manuálisra?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne hozzájutni egy W202-es C osztályhoz, 2,5-ös dízel, 99-es évjárat.

Motorja, karosszériája hibátlan, még a belső tér is nagyon szép állapotban maradt fenn, 210.000km-el.

Az egyetlen gond, de nagy, hogy a váltója megadta magát, a 4-es automata.

Mivel ha úgy lenne ajándékként kapnám, lényegében csak a papírok lennének a költség arra gondoltam, hogy megvalósítható lenne-e, hogy az automatája helyett egy 5-ös manuális váltót tenni bele?


Azt tudom, hogy az automatákat horror áron javítják, de úgy vagyok vele, hogy egy 250-300-at rászánnék, de akkor inkább venni egy bontott manuális váltót, és azt beépíteni.


A két kérdés pedig, hogy egyrészt egyáltalán reálisan nézve kivitelezhető-e illetve ekkora keretből megvalósítható-e.



2019. aug. 29. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább bontott automata váltót vegyél bele ami működik is, talán 120-150 ezerből megvan az egész művelet. Manuálra át lehet alakítani de ahhoz be kell építeni a kuplungot, motort is szét kell berhelni hogy az beépüljön ha egyáltalán ahhoz a motortípushoz gyártottak manuálváltós fajtát, és lehet olcsóbban kijössz ha mindenáron manuált akarsz ha motorral együtt cseréled az egészet, viszont ahhoz hogy ki is nézzen valahogy belül is lehet kell új elemeket venned hogy a váltó környékén a középkonzolnál szét legyen és na összevissza kókányolva valami.

Persze megoldható csak a manuálra alakítás de ez amit erre szánnál nem biztos hogy elég, meg ahhoz új műszaki, forgalmi igaz a másik lehetőséghez is ugyanez, de ha bontott jó automatát szerzel bele akkor a papírozást megúszod vele, és olcsóbban kijössz.


Persze a te dolgod.

Esetleg kérj árajánlatot hogy mennyiért hoznák rendbe a jelenlegi váltót mert ha csak apróbb alkatrész csere kell meg teljes takarítás olajcsere lehet még olcsóbban kijössz mint ha bontottra cserélnéd.

3-4 helyre vidd el az autót kérj árajánlatot hogy lásd mi a helyzet, aztán csekkold le hogy ha átalakítanád manuálra az mennyi lenne, esetleg ha bontott automatára cserélnéd az mennyibe fájna. Árajánlat kérés nem kerül semmibe, ha úgy odaviszed az autót és elmondod mi a baja akkor nem szoktak pénzt kérni. De ha ők megnézik hogy tényleg az-e a baja akkor pár ezer forint rámehet erre, de még lehet így is olcsóbban kijössz.

2019. aug. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem ragaszkodok a manuálishoz, mindössze azért gondoltam rá, mert, hogy manuálisban kevesebb a hibalehetőség, bár így jobban belegondolva, ha az automata is helyre lenne téve, talán azért azzal sem lenne egyhamar baj, na meg nem is nagyon tervezek évi 3-4000km-nél többet menni vele.


Lehet akkor az lesz tényleg, hogy megnézetem a váltót, csak még ki kell találnom a szállítását, mert ugye vontatni nem szabad, a baja meg az, hogy konkrétan nem vált egyes fölé sehogy, szóval max szép lassan lehet vele elgurulni szervizig.

2019. aug. 30. 00:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezt az "automatából csináljuk manuálisat" öleteket.

Elvileg megoldható lehet, de gyakorlati példáról nem tudok, talán azért, mert annyira nem is egyszerű.és a költsége több lehet, mint az automata váltó megjavíttatása, illetve a műszaki szemlén is elbukhat a project.

2019. aug. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Épp ezért érdeklődtem itt, illetve ahogy írtam, az ötlet alapja az volt, hogy egy manuális mégiscsak kevesebb hibalehetőséget nyújt így kevesebb rá az esély hogy gond lesz vele később. De most így az automata javíttatása került előtérbe.
2019. aug. 30. 01:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy 200ezer kilométer a valós adat, annál egy automata váltó is többet szokott bírni, és ha igaz, hogy egyébként az autó jó állapotban van, érdemes a váltó javításán elgondolkozni, ár ajánlatot kérni rá.

Bontott váltó rizikós, az is lehet rossz, vagy döglődő, a megjavított váltóval meg valószínűleg nem lesz gond, mire ismét elfáradna, inkább más problémák miatt kerül az autó bontóba.

Persze, nem olcsó a javítás, ezért kell elgondolkozni azon, hogy valójában mennyit is ér az autó.

2019. aug. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy tulajos az autó így a km az biztosan annyi. :)
2019. aug. 30. 01:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Inkább nézesd meg ezt a váltót, mert még az lehet hogy nem is sok a baja.

Mert mi az hogy megadta magát a váltó és ki az aki pontosan megállapította. Csak valami elektronikai hiba lehet inkább vele, nem igen törnek össze ezek úgy hogy használhatatlanok legyenek.

2019. aug. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kezdjük a legelején. Mit csinál a váltó/mit nem csinál?
2019. aug. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szét kéne vagdosni az egész autót, hidd el nem éri meg. Inkább újíttasd fel azért az összegért, és ha normális emberhez viszed, ez a váltó nem fog elromlani. Be kell tartani szigorúan az olajcserét rajta, ha nagyon óvatos vagy, akkor 50 ezrenként olajcsere. Ezek a Merga automaták nagyon megbízható szerkezetek.Vagy nem volt benne olajcsere még soha, és 210 van benne ténylegesen. Vagy az autó lemente már a Föld-Hold távolságát kétszer.
2019. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ahogy fentebb említettem, 1-es fokozat fölé nem hajlandó kapcsolni semmiképp, illetve hátramenet van még, de 2, 3, 4 nincs egyáltalán.
2019. aug. 30. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!