Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Otthon ki tudnám cserélni az...

Otthon ki tudnám cserélni az autóm bal előli sárvédőjét?

Figyelt kérdés
A bal előli sárvédőmet egy kicsit a rozsda hazavágta és kiszeretném cserélni. Ezt otthon megtudnám oldani

2019. aug. 31. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Ezt otthon megtudod csinálni ???
2019. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt szeretném én is megtudni. Rengeteg szerszáma van apámnak, úgyhogy ez a része sima.
2019. aug. 31. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a komplett karosszéria elemet cserélnéd amit szereztél bontóból vagy vettél utángyártottat vagy akármilyet és csak csavarozni kell akkor elvileg kivitelezhető, de nem árt ha van egy ember aki segít tartani, levenni stb...

Ha nem akarod a komplett karosszéria elemet cserélni hanem csak azt a részt lakatolni amihez hegeszteni is kell nyilván. Ha csináltál már ilyet meg értesz a hegesztéshez leginkább a pont hegesztéshez akkor megtudnád csinálni. De ha tőled ez távol áll és maximum kettő vasdarabot hegesztettél csak életedben akkor inkább ne állj neki.

De azért nézd meg hogy az a kis rozsda mennyire kicsi. mert ha csak egy kis pont amit ha felcsiszolsz géppel és eltűnik tehát nincs átlyukadva a lemez akkor felesleges cserélni meg lakatolni. Akkor kicsiszolod a rozsdát, gitteled, lefújod alapozóval, majd színre fested és ennyi.

Ez egyszerűbb feladat, kevesebb pénzbe kerül, és rajtad áll mennyi idő alatt végzel vele, de nyilván rövidebb idő alatt megvan. Annyi hogy gittelés után érdemes várni pár órát mire rendesen megköt, aztán mehet rá az alapozó, azzal is vársz 1-2 napot és utána fújod színre.

2019. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, nem tudom milyen típus, de szinte biztos, hogy a neten fent van, hol vannak csavarok, patentok, az már más kérdés, hogy sikerül-e beállítani, hogy szépen álljon
2019. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors választ. Hát, hogy őszinte több helyen is vannak rozsdafoltok rajta, így úgy gondolom egyszerűbb lenne szerintem cserélni, tehát hegeszteni se kell semmit.
2019. aug. 31. 22:27
 6/8 veterán vas ***** válasza:
70%

Nehogy megírd az autó típusát, mert még valaki konkrét választ fog adni. Mert ha pl. nem csavarral rögzített az adott elem, akkor azt kell feltételeznünk, tudsz hegeszteni, van megfelelő géped és gyakorlatod.

Viszont amennyiben ezekkel rendelkezel, akkor nem kérdeznél ilyet, hanem már megcsináltad volna.

Úgy, hogy találj ki valami más kérdést. ;)

2019. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy van otthon pár kéziszerszám még nem leszel karosszériás. Én is tudom pl., hogy az öcsém hol tartja a fogorvosi eszközeit, mégsem vállalok fúrást vagy tömést, pedig már láttam elégszer hogyan csinálja.
2019. aug. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a legtöbb autónál csak csavarozva van. Viszont amit a boltban veszel, az nem lesz színre fújva, azt még fényezni kell. Vagy veszel bontottat eleve olyan színben.

Megmondom őszintén, még ha elméletben képes is lennék kicserélni, én inkább szervizre bíznám. Ott azért csináltak már ilyet, megvan a rutin, tudják mire kell figyelni. Nem egy nagy munka, rövid idő alatt feldobják. Inkább ezt választanám, minthogy pár ezer forint spórolás miatt én szerencsétlenkedjek vele.

2019. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!