Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedőknél mennyire...

Autókereskedőknél mennyire jellemző a lehúzás?

Figyelt kérdés

Én vidéki vagyok, és az itteni kereskedők mind szélhámosok. A neten úgy hirdetik magukat, hogy a piaci ár alatt 10-15%-al veszik be a használtautókat, közben meg ilyen 30-50% a valóság. 2 évvel ezelőtt eladóvá vált a 2008-as, 2L, 160e KM-es Chevrolet Lacetti autóm, de egyik kereskedő sem vette volna be 500.000 Ft-nál többért. Meghirdettem én magam, és normál piaci áron, 900.000-ért eladtam. 1 hónappal ezelőtt adtam el a 2006-os BMW E92 (320D) autóm 200e KM-el. A helyi hivatalos BMW szalonban és márkaszervízben (ahova egyébként vittem szervizre), 1.500.000 Ft-ot ajánlott érte úgy, hogy pontosan tudták, hogy egyébként műszakilag és esztétikaliag is patent a járgán, hiszen ők szervizelték (még garancia is volt rajt). 1 hónapja adtam el 2.100.000 Ft-ért, ami a valós piaci ára. Gondolom mondanom sem kell, hogy az egyéb autókereskedők még másfelet sem ajánlottak érte. Akkor milyen 10-15%-ról beszélünk?


Mindenhol ilyen surmók a kereskedők, vagy ez csak ilyen helyi dolog? Ilyen körülményok között miért adnak el egyáltalán emberek autót kereskedőnek?



2019. szept. 2. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
A kereskedő hasznot akar magának. Mint minden vállalkozás. Ha ő 900.000-ért veszi be a kocsidat, akkor utana ő nem tudja eladni haszonnal! Nem lehúzás ez, hanem üzlet!
2019. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Ennyire fogalmatlan vagy? Vagy szimplán nem tudod mi az a kereskedés? Hasznot akar magának, nem annyiért fogja megvenni tőled amennyit te gondolsz. Hanem kevesebbért, hisz akkor tudja haszonnal eladni.
2019. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Az, autokereskedes nem nonprofit intézmény
2019. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Első két válaszoló, ti mind a ketten ennyire hülyék vagytok, vagy olvasni nem tudtok, vagy az elemi matek nem megy? Az autókereskedők úgy hirdetik magukat, hogy a piaci ár alatt 10-15%-al, ami teljesn rendben is van. A 900-nak mióta 10-15%-a a 500? A 2.1 milliónak a 1.4 és 1.5 az hogy lett a 10-15%-a? Meséljetek már légyszíves.
2019. szept. 2. 13:23
 5/16 A kérdező kommentje:
Itt arról van szó, hogy konkrétan duplaannyi százalékkal kevesebbet ajánlanak érte, mint amennyiért hirdetik, hogy beveszik. Nem értem mit olyan nehéz ebben megérteni, komolyan.
2019. szept. 2. 13:30
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudod, hogy ők mit értenek piaci ár alatt.
2019. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1. Nem tudhatod hogy az adott kereskedő mire gondol piaci ár alatt.


2. Profitorientált cég lévén eleve egy alacsonyabb piaci árat lő be, az alapján 10-15%



Saját magad árait ne vedd alapul. Te se vennéd meg a kocsit, ha utána nem tudod haszonnal eladni

2019. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
Ne keverd össze az autókereskedőt az irgalmas szamaritánussal.
2019. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdező! Te vagy a hülye, nem az első kettő!


A használt autó kereskedés lényege hogy ők megveszik a te használt szarodat és vállalják a kockázatot hogy esetlegesen nem tudják majd eladni és rájuk rohad a kocsid...


Te pedig boldog leszel mert egy hét alatt megszabadultál a használt szartól és pénzzé tetted, ja és nem kell fogadnod az otthonodban a vevőjelölteket és próbaútra vinned őket!


A százalékokat meg vagy elfogadod vagy nem, ennyi!


Tanuld meg a különbséget a lehúzás és az üzlet között!

2019. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mond már meg, erre kíváncsi vagyok...


Ha te el akarsz valamit adni hogyan reklámoznád?


Ami szar azt is valósan leírnád hogy véletlenül se vegye meg senki, vagy mi?

2019. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!