Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak én látom úgy hogy ezen a...

Csak én látom úgy hogy ezen a linken hibás adatok vannak? (utánfutó probléma, jogi)

Figyelt kérdés

Csak én látom úgy hogy ezen a linken hibás adatok vannak?


[link]


"B


A B gépjármű kategóriába tartozik:


a) gépjárművek az AM,A1,A2,A és T kategórián kívül, amelyek legnagyobb megengedett össztömege nem haladja meg a 3 500 kg-ot, és amelyek a sofőrön kívül legtöbb 8 személy szállítására alkalmasak; a B kategóriás gépjárműhöz kizárólag olyan pótkocsi csatlakoztatható, melynek legnagyobb megengedett össztömege nem haladja meg a 750 kg-t,


b) , az a, pontban említett gépjármű olyan csatlakoztatható pótkocsival, melynek legnagyobb megengedett össztömege meghaladhatja a 750 kg-t, feltéve, hogy a járműszerelvény legnagyobb megengedett össztömege nem haladja meg a 4 250 kg-t."


Én úgy tudom, hogy csak 750 kg alatti utánfutó esetén haladhatja meg a 3500 kg-ot és lehet max. 4250 kg, 750 kg fölötti utánfutó esetén max. 3500 kg lehet az egész.



"

BE


A BE gépjármű kategóriába azok a B kategóriájú vontatójárműből és pótkocsiból álló jármű szerelvények tartoznak, amelyek legnagyobb megengedett össztömege nem haladja meg a 3 500 kg-t. A BE kategóriás vezetői engedély a BE kategóriájú gépjárművek vezetésére jogosít fel.

"

Én úgy tudom BE esetén csak külön külön nem haladhatja meg a 3500 kg-ot de az egész szerelvény lehet több így maximum 7000 kg lehet . A kérdés inkább az lehet e nehezebb a pótkocsi mint a húzókocsi? (7 tonna max. össztömegű kis kamion)


2019. szept. 5. 14:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!