Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Továbbra is néha kerepel. Miért?

Továbbra is néha kerepel. Miért?

Figyelt kérdés
Astra f 1.4 8v, cserélve lett 8db FAI hidrotőke, mostmár valamivel jobb lett de még néha meg csörren pár másodpercre, főleg meleg motornál, mitől lehet?

2019. szept. 7. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem a gyári előirt motorolaj van benne akkor is szólhat.
2019. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Orlen 10w40 olajat használok és olaj egyébként 5000km-el előtte cserélve, Bosch szűrővel együtt,

benzin kútnál ajánlottak motor olaj adalékot ami elvileg elcsendesíti a motort és biztosabb kenést biztosít, jó lehet ez ?

2019. szept. 7. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem halottam erről az olajmárkáról nem is szólom le,viszont jártam úgy,hogy váltottam olajat és hallhatóan halkabb lett a motor és mind két olaj 10w 40 volt.

Személy szerint én ezekben a csodaszerekben nem bízok,de lehet másnak bevált.

2019. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Hát őszintén szólva ez az orlen oil közép kategória, azér nem kap Castrol meg Mobil 1-et kap mert az olajlehúzó gyűrűk kopottak és így eszi az olajat, hát az adaléktól csodát nem várok holnap megpróbálom... Erős gyanum van hogy kb egy pár napig max hétig csendesebb lessz utánna ugyan az lessz de meglássuk
2019. szept. 7. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek a hidrotőkék sosem mennek tönkre.

Ellenben a himbák, vezérműtengely, szeleprátétek igen.

Ha valamelyik megkopik, akkor fog csattogni.


Lehet még súlyos hiba, hogy kicsi az olajnyomás, ha fent jó minden.


Ilyen húgy olajakat ilyen régi motorba ne rakj(újba se kellene, de akkor nekem nem lesz munkám....)


(egy szerelő)

2019. szept. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólás !

Ezek az ún. Szelep alátétek másnéven koptató korongok?

2019. szept. 10. 16:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Hidrotőkés motorban általában felesleges a koptató korong. Itt a hidrotőkék teteje a koptató darab.
2020. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A könnyített dugattyúpalást szokott kerepelni ilyenkor vagy a tőkejáratok vannak túlkopva.
2020. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!