Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat vegyek?

Milyen olajat vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv. Van egy E60 530d-m (218 lovas verzió). Milyen olajat vegyek bele? Nem számít hogy mennyi, a legjobbat akarom belerakni. A BMW Castrolt ajánl, de nincs jó tapasztalatom a Castrol olajakkal kapcsolatban. Esetleg gyári BMW Twin Power Turbo?

Én Liqui Moly-ra gondoltam, esetleg Motulra.

Köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 9. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
2019. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

#1 két idióta 😂😂

Amikor ajánl valamit a gyártó, de a nagyokos jobban tudja, hogy mi a jobb az autónak.

2019. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyári BMW olaj, ha van a szakálmetálnál kedvezményed, ők jó áron be tudják szerezni.
2019. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak Castrolt használok, neked mi bajod van vele??
2019. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a rossz tapasztalatod vele ?
2019. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A BMW nem gyárt olajat, nincs saját finomítója. Valamelyik nagy olajcégtől, mint beszállítótól kapják. Én úgy tudom egyébként hogy pont a Castrol a BMW beszállítója.

Amúgy én is a Castrolt használom. Az előző autómban és a mostani biturbósban is. Soha semmi problémám nem volt még vele. Konkrét, tudományos mérésekkel alátámasztott érveket még soha nem hallottam, hogy egyik nagy márka olaja, mért jobb vagy rosszabb a másiknál. Ilyen indokok vannak általában hogy "a nővérem élettársának a kollégájának a haverja ezt mondta a garázssoron".

A lényeg, hogy a gyártóművi előírást teljesítse az olaj. Onnantól olyan márkát választasz, amelyik szimpatikus. Lehet akár LM, vagy Motul. Konkrét érveket én sem tudok említeni, hogy mért pont ezt, vagy azt.

2019. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki azt kérdezi, hogy milyen olajat használjon, akkor valószínű nincs tapasztalata ezen a téren.

Te viszont azt írod, rossz tapasztalatod van a Castrollal kapcsolatosan.


Most akkor hogy is van ez?

Van tapasztalat vagy még sincs? ;)

2019. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Liqui,Motul Két legjobb olaj.De feleljen meg a gépkönyv előírásának...Nem elég csak a viszkozitást nézni.
2019. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Castrol az 20 éve volt utoljára prémium márka. A liqui bizonytalan, én LS hajtóműolajjal már rábaltáztam.

A motul szerintem messze a piacon kapható legjobb olaj ( még a Fuchs és a Q8 ami frankó )

BMV, Trabant, Lexus és egyéb olajak nem léteznek. Valamelyik nagy olajcég dobozolja.

2019. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Q8 reklámunkat olvashatták. Ahogy a többi oaljso kérdésnél is.
2019. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!