Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1978-as Skoda 105s...

Van egy 1978-as Skoda 105s autónk. Hamarosan feleslegessé válik. (műszaki még fél évig érvényes) Érdemes felújítani és oldtimer autót csinálni belőle?

Figyelt kérdés
40 éve teszi a dolgát de azért lenne mit javítani rajta. A tank elég rozsdás cserélni kéne, a kormánynál iszonyú nagy a holtjáték. Van egy horpadás is a kerék felett. a gumik is repedtek. Utángyártott kipufogó került bele.Ezeken kívül minden eredeti benne összesen 160ezer km-t mentünk vele. Nincs szívem roncstelepen leadni. Se eladni olcsón hogy szétbarmolják szórakozásból. Mennyibe kerülne a felújítás, hogy oldtimer autó lehessen. Megtérülne az ára eladásnál?

#Skoda #105s
2019. szept. 11. 11:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Ha nincs sok rozsda, akkor lehet értelme.
2019. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nincs sok rozsda rajta. Garázsba tartott autó. Ahol a csomagtartó van ott voltak foltok, de azt rozsdaoldóval leszedtük majd lefestettük. A karosszéria a korához képest nagyon jó állapotba van.
2019. szept. 11. 12:08
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az oldtimerezés az egyik legdrágább autós hobbi, pláne egy alapból silány minőségű autóval.


Szerintem Oldtimeres csoportokban érdeklődj, a felújítás nem merül ki annyiban, hogy kicseréled a rozsdás tankot, hogy OT rendszáma legyen és legalább eszmei értéke legyen, nagyon sokat kell vele foglalkozni.

Én személy szerint nem foglalkoznék vele, gyenge, megbízhatatlan, hibás konstrukció. De ha neked ez a szíved csücske akkor csináld. Vagy próbáld meg Oldtimeres körökben elpasszolni, hátha...

2019. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel a dolog, akkor ne foglalkozz vele, csak megutálod az autót. Viszont nehogy elpazarold az autót, roncstelepre, vagy hasonló. 2 nap alatt el tudod adni valami gyűjtőnek, vagy rajongónak, a megfelelő áron.
2019. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
kb 3-4 éve odajött hozzám egy férfi odaadta a névjegykártyáját, hogy ő régi autókat gyűjt és érdekelné. Csak akkor még nem akartuk eladni.(már nincs meg az elérhetősége).Tudom elég komoly feltételeknek kell megfelelni, hogy oldtimer legyen belőle ezért is kérdezem mennyibe fájhat annyira rendbe hozatni, hogy megfeleljen a kritériumoknak. Tény, vannak konstrukciós hibái. Pl túlmelegszik a motor és lefullad, ekkor várni kell vele fél órát. Mivel hátul van a motor és elöl nincs súly a széllökések elég kellemetlenek , ahogy mikor egy kamion megy el mellettünk stb. 30kg-os zsák van elől ami segít ezt a problémát megoldani.A beltér is jó állapotba van.
2019. szept. 11. 12:24
 6/16 A kérdező kommentje:
2019. szept. 11. 12:35
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha túlmelegszik és leáll akkor gyújtáshiba is lehet,anno nekem is volt 120-om nem akart menni dadogott vettem bele ilyen-olyan szuper 2pólusu gyertyát és kiderült,hogy az olcsóbb Ngk volt jó bele.
2019. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Meg indítás előtt érdemes az AC pumpával szórakozni különben szenvedős a dolog főleg hidegben. Hajlamos lefulladni.
2019. szept. 11. 12:45
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont nem csak esztétikai, hanem komoly technikai problémák is vannak...

Ha van garázsod, szerszámod, és ez lenne a hobbid, és van bőven pénz, amit nem sajnálsz erre, akkor hajrá, egyébként eladnám

2019. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene rá OT vizsga? :)


Ez már az a hobbiautó kategória amivel inkább csak találkozókra jár az ember vagy ha vidéken laksz akkor megjáratod 2-3 falu között.


A biztosítás aprópénz egy ilyen autóra (ha van bónuszod akkor kb. 15e/év).

Ha van garázsod ahova el tudod tenni és tudod bütykölgetni akkor nem gond.

Az hülyeség, hogy rengeteg pénz kell hozzá! Persze ha újra akarod fényeztetni meg lakatoltatni akkor kell pénz, de egy ilyen autót hülyeség szerintem.

A kép alapján abszolút rendben van a korához képest az állapota...


Szóval szerintem OT-re csinálni hülyeség, sosem jönne vissza az ára, ez nem egy 114-es merci amit eladsz 2 millióért ha ráunsz.

Viszont ha szereted akkor tartsd meg vagy ha nem akarod rossz kézbe adni akkor pl. lehet facebookon keresni csoportokat ahol meg lehet hirdetni.

2019. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!