Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tankolásnál mikor leszedtem a...

Tankolásnál mikor leszedtem a tanksapkát kifolyt kb fél deci benzin. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött, hogy 1 éve vettem az autót és eddig általában olyan 10ezrekért szoktam tankolni. Egy hete kellett mennem egy hosszú utat és ez miatt fullra raktam. 45 literes tankba belement 58 liter ami kérdéses volt, de nem rágódtam rajta. Azóta a benzinmutató fél alá nem megy, de helyette 1 hétig azt mutatta, hogy fullon volt szóval arra nem tudok hagyatkozni. Illetve azóta pedig minden tanksapka nyitásákor pedig rendesen levegőt szabadít fel (nyomáskülönbség szerintem a logikus valasz). Ez mitől van? Fogyasszam ki uresre a tankot, hatha akkor megjavul?

2019. szept. 12. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A tágulási tért is teletöltötted.

A benzint a föld alatt tárolják, tehát kb. 10 fokos lehet, ahogy felmelegszik, kitágul és mivel nincs helye tágulni, ezért kifolyik.

2019. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És ezt hogyan tudom megszüntetni? Elég ha addig megyek amik van benne ?
2019. szept. 12. 15:38
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen.

Legközelebb pedig ne tankold túl az autót.

2019. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Illetve, ugye 1 liter után lekattan mintha fullon lenne szóval, nem is tudok mar annyit beleerőszakolni
2019. szept. 12. 15:41
 5/16 A kérdező kommentje:
Full üresre menjek amíg nem áll meg, vagy csak fogyasszam le eléggé?
2019. szept. 12. 15:48
 6/16 anonim ***** válasza:

Dehogy.

Csak simán használd ahogy eddig.

2019. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy full értetlen vagyok, de mar jo egy hete ilyen es semmit nem valtozott :D Mindig szarul mer, illetve a felso hibak pedig 3k.nál többet nem nagyon tankoltam már egy ideje ez miatt.
2019. szept. 12. 15:55
 8/16 anonim ***** válasza:
De honnan tudod, hogy szarul mér?
2019. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mi az hogy " rendesen levegőt szabadít fel " ?

A többi az meg ne tankold fullra, csak addig amig a pisztoly lecsattan és ne tovább.

A mutatód pedig lehet kontakt hibás vagy fel van akadva azért mutat össze vissza.

Azzal semmit nem csinálsz ha kifogyasztod üresre a tankot.

2019. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy nem Fabiád van?
2019. szept. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!