Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy manuális váltós autóban...

Egy manuális váltós autóban hogy működhet ütközésmegelőző rendszer?

Figyelt kérdés
Hogy tudja megállítani az autót, ha pl. gyalogos áll a kocsi előtt és nem fékezünk? Ismét mondom, manuális váltó. Sehol nem írják, hogy ne lenne benne a kocsiban ez a rendszer.

2019. szept. 13. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém manuális váltós és van benne ilyen. Először csak figyelmeztet, elkezd csipogni és a egy piros led fényt vetít elém a szélvédőre. Ennek állítható az érzékenysége. Ha nem ragálok, akkor elvileg lefékezi az autót. Azért írom hogy elvileg, mert 1 éve mióta megvan, szerencsére még nem lépett működésbe, csak a figyelmeztető fokozat egyszer-kétszer.

A váltótól pedig teljesen független a dolog. Nem tudom mire gondolsz pontosan... Szerintem automatánál se váltogat vissza, csak a féket kezeli.

2019. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Fékez, leszarja, hogy lefullad az autó.
2019. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Te még sosem fulladtál le a kocsival? Ugyanúgy megy ez is. Ha fékezni kell, akkor fékezni kell. Tök mindegy, hogy leáll-e a motor.
2019. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A vészFÉKasszisztens - ahogy azt a neve sugallja - a féket használja. A váltóval semmit nem csinál. Ha lefullad lefullad, az nem prioritás vészhelyzetben.
2019. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
# 1-es vagyok! Ja, hogy a lefulladás miatt kérdezed?! Ez eszembe nem jutott. Vészhelyzetben az a legkevesebb, hogy lefullad az autó. Az a legkevesebb. Gyakorlatilag semmi baja nem lesz. Még mindig jobb, mintha ripityára törne, vagy elütnél valakit.
2019. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elveszi a gázt és a féket tövig benyomja. Azzal nem foglalkozik, hogy lefullad a motor.
2019. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb lefullad
2019. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát erre nem tudom, hogy nem gondoltam. Máris világos! Köszi lmao
2019. szept. 13. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!