Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szelephézag állítás menete?

Szelephézag állítás menete?

Figyelt kérdés

Egy sima 4 hengeres motornál a gyújtási sorrend ugyebár 1-3-4-2.


Akkor ha jól értem ez azt jelenti hogy amikor az 1-es hengerben van a gyújtás akkor kell állítani a 4-es henger szelephézagját, utána jön a 3-as hengerben van gyújtás a 2-es hengernek a hézagját és így tovább?


Azt honnan lehet tudni hogy éppen melyik ütemben van az adott henger? A főtengelyen van jelölés vagy máshol?



2019. szept. 17. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A szelepeket kell figyelni, ha forgatod a főtengelyt, figyeled hogy melyik henger szelepei vannak váltáson. Ha pl a 4. henger kipufogószelepe zár és kezd nyitni a szívószelep a 4. henger akkor van váltáson ( felső holtpontban a dugattyú, a kipufogó és szívó ütem közt) ebben a helyzetben lehet állítani az 1. henger szelephézagait, mert az akkor van ugyanúgy felső holtpontban sűrítés és terjeszkedés ütem közt. Ha az 1. hengert állítod váltásra akkor a 4. henger szelephézagait állíthatod.Ha a 2. vált, a 3-ast állíthatod fordítva ugyanaz 3-as vált 2-es szelephézagot állíthatod.
2019. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!