Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy egy sorhatos...

Normális, hogy egy sorhatos dízelnek csúnyább, mélyebb kopogó hangja van mint egy 4 hengeresnek?

Figyelt kérdés

Nem(hiszem) hogy bármi hibája lenne, dízelből adódó égészaj, melegen tök szép halk, de sokkal nagyobb különbség van a hideg meleg állapot között mint egy újabb 4 hengeresnél.


E60 530D


2019. szept. 19. 22:12
 1/4 A kérdező kommentje:
*hideg üzemre gondolok
2019. szept. 19. 22:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát max úgy tudod megállapítani ha egy másik azonos kocsit is meghallgatsz, vagy ha eddig nem ilyen volt, akkor egyértelmű, amúgy meg könnyen lehet, hogy gyárilag ennyit változika hangszín.
2019. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

De kopogni nem szabad akkor sem, sőt ne legyen csúnya hangja sem. Ott már valami baja van a motornak.

Egy hat hengeresnek sokall szebb, simább a hangja, ha jó a motor.

2019. szept. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akár lehet normális is. Négyhengeresek közül sem mind egyforma. Egyszer hajtottam egy Ford Tourneot. Valami irdtalan trtaktor hangja volt. A szomszédom Ford Fusionjében is szerintem ez a motor lehetett, mert már hangról megismertem ha ő jött haza. Nagyon jellegzetesen kopogós, csattogós hangja volt. A sajátom egy "suttogó dízelként" emlegetett motoros autó. Tényleg a vezérműlánc surrogása hangosabb mint az égészaj. 4 hengeres ez is, az is, mégis hatalmas különbség van hangban. Így simán el tudom képzelni, hogy egy relatív hangosabban járó 6 hengeres, akár abszolút értékben is hangosabb, mint egy kimondottan halk járású 4 hengeres.
2019. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!