Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Öreg, opálosodott fényszórót...

Öreg, opálosodott fényszórót szeretnék feljavitani, polirozni. Van valakinek jó tapasztalata, ehhez való termékekkel kepcsolatban?

Figyelt kérdés

2019. szept. 20. 21:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Kapcsolatban.
2019. szept. 20. 21:22
 2/6 anonim ***** válasza:

5000-rét megcsinálják neked.

Ha megveszed a kencéket hozzá se lesz olcsóbb, ráadásul el is ronthatod

2019. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Vannak összeállított szettek olyat vegyél
2019. szept. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát én is arra gondoltam. De melyik a jó szett? Erre szerettem volna véleményeket.
2019. szept. 21. 15:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen szettek amik 5 ezer ft körül vannak csak pénzkidobás. Én javaslom vegyél csiszoló vászont minimum 3 féle szemcsesűrűségűt. 800-as 1500-as meg 2000-est. Persze ha nagyon gáz akkor érdemes venned 600-ast aztán 800-ast 1200-ast 1500-ast és 2000-est. Így valamivel hatékonyabb de ezt akkor érdemes ha tényleg kegyetlen matt az egész. Fontos hogy csiszolásnál vizes legyen a felület mindig. Mielőtt belekezdesz ebbe az egészbe először pucold át a búrát ablaktisztítóval, de enyhe hígítóval is áttörölheted de azzal óvatosan mert megmarhatja és akkor a polírozásnak sem lesz már értelme, de inkább maradj az ablaktisztítónál. Aztán csiszolás vizesen szép sorba ahogyan felsoroltam. Annyit még javaslok hogy ha az első csiszolást vízszintes irányba kezded akkor másik fajta papírnál függőlegesen csiszold és utána megint vízszintesen. Az első csiszolásnál a búrán lévő gyári lakkréteget kell leszedni szóval ott érdemes többet csiszolnod hogy rendesen lejöjjön.

Ha kész a csiszolás és már a 2000-es papírral is lecsiszoltad akkor javaslom lemosni a felületet akár mosószeres vízzel akár ablaktisztítóval, és ha már megszáradt csontszárazra, akkor fogsz egy polír pasztát amit venned kell elég a létező legkisebb kiszerelés, vagy ha van otthon amit karosszériára használtál az is jó. Azt vagy ráteszed polírkorongra és géppel polírozod, de én javaslom maradj a kézi polírozásnál, lassabb, fárasztóbb de alaposabb és talán nem égeted meg vele a műanyagot.

Ha kézzel csinálod a mikroszálas törlőkendő is jó erre a célra akkor bekened pasztával a búrát és apró körkörös mozdulatokkal csinálod, a lényeg hogy ez a hosszú idő és fárasztóbb része a dolognak, de utána szép lesz, szebb lesz inkább.

Ha ez megvan akkor még egyszer átpucolhatod ablaktisztítóval és ennyi.

Látványos lesz az eredmény de nem lesz olyan mint újkorában. Ha szakemberhez viszed ő is ugyanezt csinálja csak gépekkel, ami azért jobb, de a gépi polírozásnál kell némi tapasztalat mert azzal a legkönnyebb elcseszni.

2019. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2019. szept. 28. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!