Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 3 (2004) 1.6 CD TE...

Mazda 3 (2004) 1.6 CD TE "erőcsökkenés" hiba?

Figyelt kérdés

Olyan mintha nem "töltene teljesen" a turbó...hallani azt a jellemző hangot de nem olyan erősen.

Az autó kb úgy viselkedik mint egy szívó diesel nem is igazán gyorsul 4.-ben kb 110 a vége.Egyszer próbáltam ki így hogy kb körül tudjam írni a problémát tovább nem kínoztam az autót.

Természetesen van egy check engine hibakód.

Tudom így látatlanban nem lehet semmit mondani de akinek van ötlete írjon valamit mégis legyen némi fogalmam hogy ne verjenek át a szervizben...



2019. szept. 21. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A turbó akkor se dolgozik rendesen ha kevés üzemanyagot kap, vagy ha a levegőszűrő elvan dugulva.

Ennek nagyon sok oka is lehet, ezt így lehetetlen még csak megtippelni is.

A szerviz meg ha akar úgyis áttud verni.

2019. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet turbónyomás szenzor,légtömegmérő,vákumcső vagy valamelyik cső lukas.

A turbónyomás szenzort és a légtömegmérőt ki tudod pucolni ezzel nem vesztesz semmit hátha..a vákum és a többi csövet pedig átnézed nem e lukas.

Első sorban ezeket nézném meg.

2019. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem úgy hanzik, ez vészüzemben megy. Millió oka lehet, hogy az elektronika nem engedi a motor teljes teljesítményét kihasználni, mindenképp ki kell olvastatni a hibatárolót.
2019. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!