Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szélvédő sarkában a rendszám...

A szélvédő sarkában a rendszámot is tartalmazó kis matricának mi a szerepe? Szélvédő csere után nem került vissza.

Figyelt kérdés
2019. szept. 21. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Pont olyan azonosító jel, mint az első vagy hátsó rendszám. A hiánya is pont olyan szankciót von maga után.
2019. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ez kellemetlen...vagy vissza rakod vagy 1550ft , mert annak ott KELL lennie (kivéve ha régi rendszám van az autón,de ha eu-s akkor lennie kell matricának az ablakon) Műszakin is kellemetlen lesz,ha a rendőr megállít és foglalkozik vele akkor az is kellemetlen lesz.
2019. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Azt mindenképpen vissza kell barkácsolni, mert sokba kerül, ha megállít e rendőr. Nekem is szélvédőt cseréltek, aztán amikor szóltam, hogy hiányzik, ezért nem fizetem ki a számlát, mindenki a szeméttárolóban kezdte keresni..ha gyűrödten is, de meglett.

tudnia kell minden autóüvegesnek a szabályt.

2019. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hibátlan, sérülésmentes állapotban kell a szélvédőn lennie és nem válhat fel. Ahogy írták ugyanolyan azonosító jel, mint a rendszám.

Nekem azért kellett cseréltetni, mert műszakin (átalakítás miatt, másba nem tudtak belekötni), egy 1x1 cm-es részen fel volt válva.

1550 Ft az új, nem is ez a probléma, hanem kell az azonosító száma a mostaninak. Ha nem olvasható, nem tudod bediktálni, lefotózni stb. akkor újra kell rendszámozni az autót (2 új rendszám, forgalmi, törzskönyv)

2019. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A régi szélvédőből ki kell vágni a matricát, elvinni az ocsmányirodába, ott rendelnek neked újat. A matrica nélkül nem érvényes az EU-s rendszám. Ha nem kerül elő azonosítható állapotban a régi matrica, akkor át fog kelleni rendszámozni az autódat, mert csak úgy lehet utángyártani a matricát, ha eladod a régit.
2019. szept. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*leadod
2019. szept. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó,

a sérült rendszámot le kell adni, a sérült matricát nem.

2019. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De bizony le kell adni a régi matricát, és csak akkor gyártják újra ha leadod a régit és az olyan állapotban van hogy még azonosítható. Ha nem, akkor át kell rendszámozni az autót.
2019. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!