Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van különbség olajtöltésnél...

Van különbség olajtöltésnél MIN-MAX közötti töltöttség és MAX-ra töltöttség között?

Figyelt kérdés
Van bármi jelentősége? Azt mondják, hogy az a jó ha MIN-MAX közt van a szint. De ha MAX-ig van az is jó. Meg ha MIN-on is van még az is mivel ha nincs alatta, akkor a minimális olaj még elég az optimális működéshez. Szóval most meddig töltsem az olajat, befolyásolja e a motor működéset, az olajfogyasztást vagy akármit?

2019. szept. 21. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En koztes erekre szoktam tolteni (MIN es MAX kozotti resz feleig).
2019. szept. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem befolyásol semmit sem ha a MIN felett van.
2019. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Max fölé nem szabad tölteni mert ha túl magas a szint és felülről beleér valami forgó-mozgó alkatrész akkor felhabosodhat, vagy ki is nyomhatja a tömítéseken keresztül.

Minden ami min. és max. között van az jó, én csak azért szoktam mindig max.-ra tölteni mert egy kis motorban ahol az olaj töltet is kicsi, mondjuk csak kb. 3 liter, ott az a 4-5 deci ami a min. és a max. jelzés között van az nem baj ha ott van a motorban, mondjuk az olaj hőmérséklet szempontjából lehet jobb a több.

2019. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem miért mondják, hogy MIN-MAX között jó? Nyílván nem töltöm MAX felé és nem hagyom MIN alá lemenni de van bármj jelentősége, hogy mennyi olaj van a motorban? Befolyásolja a működést vagy a kenést?
2019. szept. 21. 19:43
 5/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Nem befolyásolja
2019. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezért ez nem igy van kérem!Vannak olyan autók pl az 1.6Hdi motorok amit max jelzésig kell MINDIG,hogy legyen az olaj,mert az a kemény 3.6l olaj ami benne van kevés a motor,turbó kenéséhez és ezt a gyár is bevallotta,majd később nagyobb kartert (4.5l) lehetett bele venni.

Persze van még több is a Hdi motorokon kívűl csak ez nincs bent a használati utasításban.

2019. szept. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pont erről beszéltem hogy eleve kis olajtöltetnél jó lehet az a kis tartalék, vagy olaj többlet a min. és max. között. Egy három literes töltet esetében plusz fél liter rengeteg. Nyilván a több olajban több az adalék, később fárad el, később telítődik szennyeződésekkel. Én ezért töltöm mindig maxig, de soha nem fölé.
2019. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Melyik 1.6HDi-be kell ennyi olaj? A régi euro4-es 90lovasba is 4liter ment már, és az újabb euro6-osba is ennyi kell. Viszont itt ki is emelik hogy tilios a Max felé tölteni mert regenerációkor mehet üzemanyag az olajba.
2019. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 pl 9hy 109le és még fap sincs benne és euro3
2019. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 Az lemaradt,ha 4litert öntenél bele akkor sajnálom azt a motort.
2019. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!