Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féktárcsa cserélésekor hova,...

Féktárcsa cserélésekor hova, milyen anyagot kell kenni?

Figyelt kérdés
A szereléssel megvagyok, utólag jöttem rá, hogy ez a lépés kimaradt. Van rezes zsírom, szilikonom és féktsztisztítóm, veszek mást is ha kell, de nem tudom hogy pontosan mire kell használni ezeket.

2019. szept. 25. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy olyan leírásból tanultad a féktárcsa cseréjét, ahol erről nem esett szó. Óriási csoda az internet, mert a szomszéd, sógor, kolléga amúgy használhatatlan elmondása mellett a több száz vagy ezer km-re lakó hótt' hülyétől is tanulhatod a "szakmát". Aztán jön a csodálkozás, hogy "mindent úgy csináááttam, mint a jutyúbon a csávó, osztán mégsem jaó".

A féktárcsának szerelés után fémtisztának kell lennie, a fékbetétnek szintén. Jó, ott a "fémtiszta" nem jó kifejezés, mert alapvetően nem fémből van. Az úszó féknyereg csapjait rézpasztával kell kenni, hogy mozogjanak, de hő hatására ne folyjon meg a kenőanyag, a fékbetétek mögé meg azt kell tenni, amit a műhelykönyv előír (láttam már rézpasztát és gyári rezgéscsillapító alátétet, de olyat is, hogy a gyári szervizkönyv nem írt semmit, elméletileg a rugós tájolók is elegendőek, nem fog nyikorogni). Úgy használd a rendelkezésedre álló anyagokat, hogy mindenütt a megfelelő felület jöjjön létre, aztán reméljük, nem velem fogsz találkozni elsőként.

2019. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen autód van de hátul lehet, hogy vissza kellett volna állítani a kézifék racsnis utánállítóját.
2019. szept. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!