Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyag probléma egy Simsonnál?

Üzemanyag probléma egy Simsonnál?

Figyelt kérdés

Helló! Van egy S51 Enduro Simsonsom, amibe vadi új hengert illetve dugattyút rendeltem. Összeraktuk apával, be lett indítva, és nagyon-nagyon füstöl. Karburátort teljesen kipucoltuk, illetve kapott új súbert, bowdent. Ha húzod neki a gázt akkor nagyon füstöl, és körülbelül 30 másodperc múlva lefullad. Nem tudom mi lehet az oka annak, hogy nagyon megkajálja magát de csak akkor ha húzod neki a gázt. Ezt hogyan lehetne elkerülni, illetve egy normális alapjáratot beállítani?

Köszönöm a segítségeket előre is! :)



2019. szept. 28. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet sokat kap.
2019. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm segítségedet, erre én is rájöttem magamtól.

Akkor elmondom, hogy azt írtam a kérdésbe, hogy "Nem tudom mi az oka annak, hogy nagyon megkajálja magát."

Arra céloztam, hogy sok benzint fogyaszt.

Igen, ez ellen mi a teendő?

2019. szept. 28. 19:12
 3/8 Mickbro ***** válasza:

Nem vagyok simsonban otthon, de...először ellenőrizd le, h a szívató zár-e rendesen!

Aztán, ellenőrizd a főfúvóka méretét, nem tudom mennyinek kell lenni, de gondolom ennek utána nézel.

Feltételezem a subertű eredeti, azt lejjebb engedni.

Utolsó dolog a karbiban az üz.anyag szint lehet, h magas, akkor az úszón kellene hajlítani egy kicsit, ill. a zárószelepet ellenőrizd, h zár-e, ha felnyomod (bár, ha nem zár, a karbi túlfolyásával járna, azt meg látnád).

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2019. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Lehet főtengely szimering baja van, akkor is szokott füstölni.

Esetleg próbálj meg a keverékbe kevesebb olajat rakni.

2019. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy csomó mindentől lehet. Sok az olaj a benzinben, főtengely szimering- a váltóolajat csipegeti, felakadt a szívató mert pl szorul a bowden, magasan van a súbertű.
2019. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
2019. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

De nekem még az lenne a kérdésem, hogy miért eszik ennyit a motor, mert azért nem indul, mert a gyertya tiszta benzin. Gondolom fúvóka, de ezek mind gyáriak. Füstölés, most mindegy, de valószínű attól füstöl, hogy sok benzint kap. És azt hogy lehet orvosolni, hogy ha húzom a gázt fel is pörögjön a motor, és ne fulladjon le?

Köszönöm! :)

2019. szept. 28. 23:16
 8/8 Mickbro ***** válasza:
A fel nem pörgést azért szokta csinálni mert sokat kap, szegényíteni kell a keveréket.
2019. okt. 1. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!