Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol és hogyan tudom megnézni...

Hol és hogyan tudom megnézni a guminyomást?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok még, 3 napja van meg a jogsim. Szeretném megnézni a gumik nyomását, szükség esetén pedig korrigálni őket, viszont nem tudom hol és hogyan kell.


Benzinkutakon van erre lehetőség? A benzinkúton dolgozók segítenek ebben?


2019. szept. 28. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen és igen
2019. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kúton adsz 300-at az egyik kutasnak és simán lecsekkolja ha kell és fúj is bele neked.
2019. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez az összeg egyfajta "borravaló" vagy meghatározott? :D
2019. szept. 28. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb benzinkúton van.

Én mondjuk sajnálnám erre a pénzt. Nem űrtudomány, rárakod a szelepre, van egy mutató, ami mutatja a nyomást és van egy gomb, amivel növelheted a nyomást. Az autódhoz kapott könyvecskében vagy az ajtón lévő címkén rajta van, hogy mennyire kell fújni a gumikat.

2019. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, várjunk egy kicsit!

1. Azt akarod megnézni, hogy mennyi az aktuális guminyomás?

Mert akkor veszel pl autós boltban egy guminyomás-mérőt, letekered a szelepsapkát, odatartod és megnézed. Vagy akár benzinkúton is szokott lenni mérő/fújó, ahol egyből be is tudod állítani ha nem stimmel. Ha még nem használtál ilyet, tényleg az a legegyszerűbb ha szólsz a kutasnak, megfigyeled, aztán legközelebb akár magadnak is meg tudod csinálni. Ez nem fix tételes szolgáltatás, hanem ilyen szokás, borravaló a kutasnak, mert segített, foglalkozott veled. 100-200Ft-ot illik adni.

2. Vagy arra vagy kíváncsi, hogy mennyi az autódhoz az ideális gyártó által javasolt nyomás? Mert az általában a kezelési útmutatóban benne szokott lenni. Sok autótípusnál általában a tankajtó belsejében vagy a B-oszlop környékén az ajtó mögött szokott még feltüntetve lenni.

2019. szept. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!