Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót vennék ajándékba?

Autót vennék ajándékba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van formanyomtatvány arra, ha használt autót szeretnék ajándékba venni valakinek? Tehát én venném, de igazából nem az én nevemen lenne. Meglepetés lenne, így nem szeretném ha a tulaj jelen lenne az adás-vételnél. Mit-hogy lehet tenni ilyen helyzetben? Köszönöm előre is a válaszokat.
2019. okt. 3. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kormányablakba kérdezd meg hogy mik a lehetőségek ebben az esetben!


De szerintem ezt csak úgy lehet hogy megveszed a saját nevedre aztán ajándékozási szerződéssel annak a nevére akinek adni akarod!

2019. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pont az ajándékozási szerződést szeretném kikerülni (+ügyvédi díj) . de köszönöm a tippet, hogy a kormányablakban tudnak segíteni ilyen ügyben. Még azért szívesen fogadok válaszokat :)
2019. okt. 3. 22:11
 3/13 anonim ***** válasza:

Meghatalmazással lehetne

De azt is csak úgy tudod, ha ráhamisítod az aláírását.

Mondjuk normális eladó normális autót nem ad el úgy hogy nincs ott akinek a nevére kerülne

2019. okt. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazából én is pont emiatt kérdezem mit lehet tenni - van-e ilyenre bármiféle szerződés . mert én se szívesen adnám el így a kocsimat. (Bár egy adás -vételivel az eladó bemehet a kormányablakba bemutatni, hogy ő eladta így neki már semmi köze a kocsihoz - szóval az eladónak igazából nem lehet problémája.. (szerintem) csak milyen szerződést kéne írni ilyen esetben? :)
2019. okt. 3. 22:26
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem több milliós kocsiról lenne szó. 65 éves anyukámnak szeretnék venni egy max 500 000ft értékű autót, amivel az ő kb 20 km-es körzetében tudna nyugodtan kocsikázni.
2019. okt. 3. 22:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem megoldható direktben, mert az adásvételi szerződésre az apukád adatait kell ráírni, és neki ott is kell lenni, esetleg szabályos meghatalmazással.

Valóban az okmányirodában kellene ezt megérdeklődni, milyen lehetőségek vannak, ami szabályos is, vagy szabálytalanul kell ügyeskedned...

Pl. Megvásárolod az autót a saját nevedre, de az átíratáskor édesapádnak ajándékozod (természetesen te fizeted az átíratás költségeit, az ajándékozás közvetlen családtag esetében díjtalan, ha jól tudom) - minderről viszont a vásárlás előtt kellene érdeklődni az okmányirodában, hogy ez így lehetséges-e

2019. okt. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
El kell vinnemagadadal hogy ő írja alá az adásvételit
2019. okt. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Úgy is lehet ajándékozni ha tud róla az illető és ott van a vételkor.

Meg aztán mi van ha az pont nem tetszik neki amit adni akarsz neki.

2019. okt. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Bár egy adás -vételivel az eladó bemehet a kormányablakba bemutatni, hogy ő eladta így neki már semmi köze a kocsihoz - szóval az eladónak igazából nem lehet problémája"


Kivéve, hogy ő is felelős érte, hogy valós tartalommal legyen kitöltve a szerződés, ami ugye így nem valósul meg. Persze amíg valóban átíratod és nem lesz belőle feljelentés, addig nincs gond, de vitás helyzetben már támadható


Én is úgy adtam el egy kocsit, hogy a szülők jöttek megnézni, ők fizettek, velük egyeztem meg, de az átadásra, a szerződés aláírására jönni kellett a gyereknek is. Ott látta először az autót, akkor tudta meg mit kap.


Ez neked is jó módszer lehet. Kinézed az autót, foglalózod, aztán mikor mész kifizetni viszed a családot is.

2019. okt. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A lehet nem tetszene anyunak: bármilyen kicsi kocsinak örülne :) Nem válogatós fajta :)
2019. okt. 4. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!