Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsgán meg fog bukni?

Műszaki vizsgán meg fog bukni?

Figyelt kérdés
Adott egy autó ,a féktárcsa kicsit ki van "vállasodva" ,a hátsó ablaktörlő gumijából hiányzik egy kis darab és az elsővel amikor törlök nyikorog de szépen töröl.(Ha a folytonos módra van állítva akkor pl nem nyikorog csak a szakaszosnál ).Mindent érdemes lenne cserélni vagy szerintetek átmegy így is ? Nyilván nem nagy dolgok ezek de kedden viszem műszakira,holnap nem lenne túl sok időm cserélni a dolgokat de ha nagyon szükséges és biztosan megbukik akkor rászánom valahogy az időt.
2019. okt. 6. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván nem most romlottak el ezek...

Egyébként ha a tárcsa vastagsága megvan, márpedig valószínűleg megvan és a fékerő megfelelő, akkor át fog menni.

Azért egy ablaktörlő lapátot dobnék rá...

2019. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Vagy megbukik, vagy nem... ha megbukik csak magadat okolhatod.

Műszaki vizsga előtt fel kellene mérni az autó állapotát, erre vannak az előzetes műszaki felmérések, amikor áttolják az autót a vizsga soron, és adnak egy listát, ha javítani valót találtak rajta.

Műszeres mérések eredményeit különben sem tudod szemrevételezéssel otthon megállapítani, fékpadon, rázó padon is lesz az autó, és mérnek káros anyag kibocsátást is.

Egy ablaktörlő lapátot nem nagy dolog kicserélni, és nem is a műszaki miatt, hanem a saját érdekedben... ha te hallod, hogy nyikorog, hallja azt más is - nem ciki a dugóban nyikorgó ablaktörlővel állni?

A fék lehet baleset veszélyes, de a jelek szerint az sem érdekel.

2019. okt. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A féktárcsánál durván 1mm váll (mindkét oldalon) az, aminél már érdemes rámérni, ha annál kevesebb, akkor nem érdekes (ha egyébként a fék jól működik).

(egy 20 v. 50ft-os vastagsága kicsit kevesebb, mint 2mm, ha odatartod mellé jól meg lehet saccolni)

Hátsó ablaktörlővel nem foglalkoznak szerintem egyáltalán, a nyikorgással meg megint nem.

2019. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ablaktörlő szerintem lényegtelen, soha sehol nem néztek ilyet se nekem egyik autónál se..

A fék kérdéses... én előtte elvittem megnézetni bizti ami bizti, azt kiszúrták egyből és mutatták is nekem,hogy szép válla van az egyik elsőnek és ezt cseréljem, mérésnél nem volt vészes abszolút a helyzet.Nem kérdeztem,hogy így átment volna vagy nem,mert egyből hívtam a szerelőt és újat kapott.

2019. okt. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A féktárcsa attól függ, hogy a minimális vastagsága megvan-e. Minimális válla minden tárcsának van, ami nem új.

Ablaktörlőt nekem sosem nézték. De filléres tétel, te magad is ki tudod cserélni. Saját magadat szívatod, ha nem jól töröl.

2019. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem nézik az ablaktörlőt , de ez miért kérdés amikor szinte csak filléres dolog.
2019. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Voltam olyan műszaki vizsgán, ahol bekapcsolták, megnézték az ablaktörlőt, kürtöt, de olyanon is voltam, ahol nem foglalkoztak vele.

Az autót nem azért kell rendben tartani, hogy átmenjen a műszakin, hanem azért mert az a vezető érdeke (rendesen kilát a fülkéből, szükség esetén meg tud időben állni, nem esik ki menet közben a kerék, stb)

2019. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .
2019. okt. 7. 00:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindent rendbe találtak.De kapott új abalktörlőket még előtte ,úgy voltam ,hogy ne ezen múljon .
2019. okt. 9. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!