Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téligumi ápolását ki mivel...

Téligumi ápolását ki mivel oldja meg? Szilikon állítólag szétrepeszti és öregíti. Glicerin is? Gumiguard?

Figyelt kérdés
2019. okt. 17. 09:59
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
0%
Mit kell azon ápolni?!?biztosan vannak itt is ilyen csodaszerek,mint kb az autoipar minden területén,de nem beteg az a gumi hogy ápolni kelljen..........max lemosod róla a sót,azt jónapot
2019. okt. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Szilikon széttépeszti 😂
2019. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Se télit se nyárit nem ápolom. De nem is hallottam ilyenről.
2019. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ápolni, megfelelően kell tárolni. Szilikonnal, glicerinnel és egyéb csodaszerekkel pedig kifejezetten tilos kenegetni.

Nem, nem azért, mert öregíti. Az a baj velük, hogy az ilyen taknyos, zsíros csodaszerek megülnek a gumi felületén, esetleg még a por is beléjük ragad és amíg le nem kopnak a futófelületről, a gumi csúszkál tapadás helyett, Okos Jóska meg osztja az észt a márkafórumon, hogy "mán a mislejn se jaó, a kétéves téligumival csak csúszkálok össze-vissza, bezzeg régen a nímettektű' levetett nyócéves verdesztájn is milyen jaól tapatt".

2019. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az eddig válaszok alapján úgy látszik én vagyok a kivétel... Leszerelés után el szoktam mosni a gumit és a felnit is. Még a belső részekről is lemosom a fékport. Ezután megszárítom. A gumit szilikonmentes(!) gumiápolóval (Sonax, LotusCleaning, stb...) szoktam áttörölni, így rakom le a garázsba. Eddig sosem csúszkáltam velük, szemmel látható repedéseket, öregedést még nem láttam a gumikon.
2019. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nap ne süsse tárolás idején
2019. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2 széttépeszti alatt mit értesz? :D Ez biztos vmi külföldi szó lesz, vagy az is előfordulhat, h paraj vagy?!
2019. okt. 17. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!