Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4 motor csere?!

GerTam97 kérdése:

Golf 4 motor csere?!

Figyelt kérdés

Az autómon motor csere történt. 115 lovas 1.9pdtdi AJM kódú motor volt benne.

Ugyan ilyen 115lovas pdtdi motor került bele, csak annyi különbséggel, hogy az AUY kódú.

Kapott egy 1749vb turbót illetve egy Audi A4 b6 131le pd elemeket.


Valószínűleg a bontott turbó hordja az olajat..

Minimális kartergáz is van, de 2 szakember szerint ez a mennyiség normális.

A fő kérdésem az, hogy eddig a fogyasztásom városban 6.5-7.5liter között mozgott.

Jelenleg nem megy 9l alá

Mitől lehet ez? Értem én, hogy chip stb, de nem ugyan annyit vagy esetleg pár decivel kevesebbet kellene fogyasztania?

Ha rugóm neki akkor természetes, hogy többet eszik.

Szóval ez érdekelne, mitől ehet többet az autó?



2019. okt. 18. 06:29
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Nagyobb turbo...nagyobb pd elem....meg csipszelve is van.......hmmmmm vajon mitől is ehet többet.....lássuk csak.....szerintem biztosan azert nyári szélvédő mosó van benne téli helyett.........
2019. okt. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb turbó, nagyobb csúcs, hozzá chip.

Miért is meglepő hogy nőtt a fogyasztás?


Szoftveres beavatkozással akkor lehet minimális fogyasztáscsökkenést elérni, ha csak itt-ott optimalizálnak kicsit.

2019. okt. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha száz évig élek sem fogom megérteni hogy miért kell széttaknyolni egy autót, miért nem felel meg a gyári állapot, és miért hiszik sokan hogy a gyárban hülyék a mérnökök, de majd ők a garázsban megmutatják...

És még képesek rácsodálkozni hogy a szétfaragott és típusidegen elemekkel berhelt technika nem jól működik.

2019. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen mindegy mit írtok az ilyen sufnijóskák úgy is máshogy gondolják.

Össze vissza buherálják és mégse jó.

Én abban is biztos vagyok hogy közel se gyorsul úgy mint a gyári, eredeti alkatrészekkel.

2019. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Még próbáld meg a Volga levegőszűrőt és a Zsiguli elosztót, ezek segíteni szoktak.
2019. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy egy "tuning" valami... Gondolom füstöl is mint a kémény a c.gányoknál. ezért...
2019. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az autó 180LE és 430nm lett :) és nem füstöl..

Nem vagyok híve a füstölésnek :)

2019. okt. 21. 09:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor mit akarsz? 9l...
2019. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Oké, tehát egy minden komponensében 115 lóerőre méretezett motort felhúztál 180 lóerőre. A nap találós kérdése: szerinted mennyi lesz az élettartama?

Megfejtés: pont annyi mint az előzőnek, amit már tönkretettél. Sajnálom azt a kezeid közé került szerencsétlen autót...

2019. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!